Polis Akademisi'nin oyuncuları şimdilerde ne yapıyor?

İlk filmi 1984 yılında, son filmi ise 1994 yılında çekilen Polis Akademisi bugün bile izlenilirliğini koruyor. Çocukluğunuz ya da gençliğiniz Polis Akademisi izleyerek geçtiyse birçok karakter hala aklınızdadır. Mahoney, Jones, Hightower, Tackleberry, Komutan Lassard ve daha birçok karakter... Peki filmin en öne çıkan karakterleri kaç yaşında, neler yapıyorlar?

Polis Akademisi'nin oyuncuları şimdilerde ne yapıyor?

Michael Winslow

Michael Winslow

Her türlü sesi taklit ederek filmdeki herkesin aklını alan Larvelle Jones, birçoğumuzu beat-box'la tanıştıran insandır. 60 yaşında olan Winslow artık stand up ve seslendirme yapıyor. 2014 yılında BKM'de de bir gösteri yapmıştı. ABD'deki şov programlarında da boy gösteriyor ve şöyle efsane performanslara imza atıyor.

Winslow'un bir diğer uğraşı da, kendi ses efektlerini yayınladığı bir mobil uygulama geliştirmiş olması. 

Steve Guttenberg

Steve Guttenberg

Akademi'nin yakışıklı ve serseri genci Carey Mahoney (bizim için Mahoni), seriden sonra da oyunculuğa devam etti. Hatta senaryosu Sermiyan Midyat'a ait olan Ay Lav Yu'da da Amerikalı baba Christopher'ı canlandırmıştı.

60 yaşındaki oyuncu, 2008 yılında Tony Randall Yaşam Boyu Başarı Ödülü kazanarak saygınlığını tescilledi.

Bubba Smith

Bubba Smith

Moses Hightower, 2,01 metrelik boyuyla yüksek kule anlamına gelen soyadının hakkını veriyordu. Ekibin korkutucu ve güçlü çavuşu olarak öne çıkan Haytavır'ı polis arabalarını iki eliyle kaldırırken hatırlıyoruz. Kendisi aynı zamanda eski bir Amerikan futbolu oyuncusu ve Super Bowl sahibidir.

2 metrelik bu dev adam maalesef 2011 yılında evinde ölü bulunmuştu. Bubba Smith öldüğünde 66 yaşındaydı.

George Gaynes

George Gaynes

Komutan Lassard karakteriyle filme renk katan Gaynes'i devamlı balıklarıyla ilgilenmesiyle ve biraz saftirik bir komutan olmasıyla hatırlıyoruz. İlk film çekildiği esnada 67 yaşında olan Gaynes, 2016 yılında 98 yaşındayken aramızdan ayrıldı.

Kim Catrall

Kim Catrall

Filmde Karen Thompson karakterini canlandıran Katrall, Polis Akademisi'nden sonra en çok iş yapan oyuncu oldu. Özellikle Sex and the City'de canlandırdığı Samantha Jones karakteriyle tanındı.

62 yaşındaki Catrall şu anda Tell Me a Story dizisinde oynuyor.

Leslie Easterbrook

Leslie Easterbrook

Çavuş Callahan karakterini canlandıran Easterbrook'u birçok kişi hiç unutmamıştır. Akademinin seksi, sert ve başarılı çavuşu olan Easterbrook şimdilerde 69 yaşında ve sayısız filmde yan rollerde yer alıyor.

Marion Ramsey

Marion Ramsey

Laverne Hooks karakterini canlandıran Ramsey'i ise ufak tefek ama cevval ve atak bir polis olarak hatırlıyoruz. Türkçe seslendirmeli haliyle "kıpırdama pislik" repliği de kulaklarınızda yankılanmış olabilir hatta. Şu anda 71 yaşında ve oyunculuğa devam ediyor.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak