Gündem
27.01.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 27.01.2012-2:30

Polis başmüfettişleri maaş farkı peşinde

Hükümetin 666 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnamesi’yle hayata geçirilen “eşit işe eşit ücret” uygulaması çerçevesinde maaş zammı alamayan polis başmüfettişleri, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne dilekçe yağdırmaya başladı

Sitene Ekle

TOLGA ŞARDAN Ankara

Kendileriyle aynı görevdeki il emniyet müdürleri ve daire başkanlarından 1000-1200 lira daha az maaş almalarına neden olan uygulamanın yeniden düzenlenmesi amacıyla TBMM nezdinde girişimde bulunan, ancak çabaları olumsuz sonuçlanan 800’den fazla polis başmüfettişi, bu kez EGM’ye dilekçe göndermeye başladı.
Kendilerinden sorumlu olan Teftiş Kurulu Başkanı’nın maaş zammından faydalanmasına karşın, kendilerine maaş zammı yapılmadığını belirten polis başmüfettişleri, 666 sayılı KHK’daki ücret göstergesi ve tazminat göstergesinin yeniden belirlenmesi sonrasında maaşlarına zam yapılıp yapılmayacaklarını sordu. Şimdiye kadar ilk kez toplu hareket eden polis başmüfettişleri, dilekçelerde, ücret ve tazminat göstergesinin belirlenmemesi halinde gerekçe ve yasal dayanağın ne olacağı sorusunu yöneltti.


Bu arada, polis başmüfettişlerinin, uygulamanın değişmemesi halinde idari yargıda dava açma hazırlığı yaptıkları öğrenildi. Polis başmüfettişlerinin bu amaçla bireysel dava açma haklarını kullanacakları kaydedildi.
 


Etiketler:
Bilgi YarışmasıKız Kulesi İstanbul'un hangi semtindedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX