15.10.2008 12:52 | Son Güncelleme: 15.10.2008-18:18

Polisten akılalmaz vahşet!

Polislerin bardak yerine fincanda çay gelmesine kızarak dövdüğü genç yoğun bakımdan çıktı...

Polisten akılalmaz vahşet!

Kartal’da bir kafede bardak yerine fincanda çay gelmesine kızan sivil polis ve arkadaşları kafe sahibi Serhat Eyüpoğlu’nu döverek hastanelik etti. Beyin kanaması geçirerek yoğun bakıma kaldırılan Eyüpoğlu’nun yoğun bakımdan çıktığı bildirildi. 

Eyüpoğlu’nun işlettiği kafeye, geçtiğimiz cumartesi günü kız arkadaşıyla birlikte gelen sivil polis, siparişinin yanlış geldiğini öne sürerek, hesabı ödemeden kafeden ayrılmak istedi.

Kafe sahibi Eyüpoğlu’yla tartışarak olay yerinden ayrılan polis, bir süre sonra yanına arkadaşlarını da alarak geri döndü. Polisler kafenin mutfağına soktukları Eyüpoğlu’nu öldüresiye dövdü.

Sivil polislerin olay yerinden ayrılmasından sonra babası tarafından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Eyüpoğlu’nun beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı. Baba Yılmaz Eyüpoğlu, saldırgan polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

'KAFASINDA TELSİZ PARÇALANDI'

Eyüpoğlu’nun kardeşi Ebru Eyüpoğlu ise olayı şöyle anlattı: “Ne hesap ödeyeceğim, biz senden bardak çay istedik, sen bize fincan getirdin ödemiyorum demiş. Kafa atmış, o sırada ‘polisim’ demiş. Silahı çıkartıp masanın üzerine yatırıp, kafasına dayamış. Arkadaşlardan bir tanesi atlamış, uzaklaştırmış.

Sonra 6-7 kişi gelmişler, kafenin kapılarını kapamışlar, abimi mutfağa götürmüşler. Abimin kafasına telsiz vurmuşlar, telsiz parçalanmış, yerden toplamışlar. Sonra abimi yere yatırıp kafasına basmaya başlamışlar, zaten beyin zarlarının hepsi ezilmiş, kafatası çatlamış.”

EMNİYET: SORUŞTURMA SÜRÜYOR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ise polislerin Eyüpoğlu’nu dövdüğü yönündeki iddialar yalanlandı. Açıklamada, olay yerine giden polislerin birbirinden şikâyetçi olan kafe sahibi ve polisi hastaneye götürdükleri belirtilerek, konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

POLİS TARAFINDAN DÖVÜLDÜĞÜ İDDİA EDİLEN SERHAT EYÜPOĞLU YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI

Kartal'da sahibi olduğu kafede küçük bardak çay tartışması yüzünden tartıştığı polis tarafından darp edildiği iddia edilen ve bir süredir yoğun bakım ünİtesinde tedavi altında bulunan kafe sahibi Serhat Eyüpoğlu yoğun bakımdan çıkarıldı.

Kartal Eğitim ve araştırma hastanesinde tedavisi devam eden ve diyaliz hastası olan Serhat Eyüpoğlu bugün öğlen saatlerinde tedavi gördüğü Kartal Eğitim ve Araştırma hastanesi bünyesinde bulunan diyaliz merkezine nakledildi. Ambulansa koyulurken bilinci açık olan Eyüpoğlu'nun "beni 5 polis" diye söylendiği duyuldu.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0