Sinema
04.09.2012 - 16:38 | Son Güncelleme: 04.09.2012-16:43

Portakal'da elemeyi geçemeyen film, büyük ödülü aldı!

Altın Portakal’da ön elemeyi geçemeyen ‘Ateş’in Düştüğü Yer’ Montreal Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ ödülünü kazandı.

Sitene Ekle
Portakal'da elemeyi geçemeyen film, büyük ödülü aldı!

36. Montreal Dünya Film Festivali’nde büyük ödülü (Grand Prix)  ve FIBRESCI ödülünü İsmail Güneş'in Ateşin Düştüğü Yer adlı filmi aldı. Yeşim Ceren Bozoğlu, Hakan Karahan ve Elifcan Ongurlar’ın başrollerini paylaştığı “Ateşin Düştüğü Yer” Montreal’den iki büyük ödül getirdi. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ağır eleştirilere  maruz kalan İsmail Güneş’in filmi Montreal’de büyük ödülün yanı sıra, “dünyanın her köşesinden Uluslararası film eleştirmenleri ve sinema yazarlarının toplandığı örgütün dağıttığı ödül” olan  FIBRESCI’yi de aldı. 

 
36 yıldır, festivalin amacı doğrultusunda farklı kültürlere ait yapımlar ön planda tutulup Hollywood yapımlarına pek yüz vermeyen Montreal Film Festivali’nde ödül alan Ateşin Düştüğü Yer’in başrol oyuncularından Yeşim Ceren Bozoğlu “Bizi Avrupa’ya cennetten kendi öyküsünü fısıldayarak geride kalanlara yardım etmemizi isteyen küçük Ayşe getirdi. İsmail Güneş okuduğu bir gazete haberi ile onu duydu ve biz de onun öyküsünü anlatmaya çalıştık “dedi ve devam etti “Umarım herkes bu filmi seyreder, onu duyar ve hepimizi görevimizi yapmış olmanın huzuru ile devam ederiz hayatımıza. Filmimizi izleyen festivaller hemen kabul ediyorlar, ateş bu kez sadece düştüğü yeri değil izleyen herkesin yüreğini yakıyor. Bu hikayenin gerçek olması onları çok şaşırtıyor. Umarım tüm dünya festivallerinde gösterilir ve töreler konusunda hep birlikte bir şeyler yapar Ayşe’nin ruhunu huzura kavuştururuz. “
 

Hafta Sonu Nereye Gidelim?
    Haftanın Filmleri
    Hangisi bir Cem yılmaz filmi değildir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX