Ege

17.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 17.09.2012-2:30

Posta merkezi adliye oluyor

İzmir Adalet Sarayı’nın yıllar içinde yaşadığı yer sıkıntısı Adalet ve Ulaştırma bakanlıklarının işbirliği ile ortadan kalkacak.

Sitene Ekle

A.BUĞRA TOKMAKOĞLU Milliyet

Yeni adli yıl öncesi mevcut adliye binasının önünde yer alan ve PTT’nin Posta İşleme Merkezi olarak kullandığı 22 bin metrekarelik alanı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın desteğiyle aldıklarını belirten İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, kurulacak en binalar ile 70-80 bin metrekarelik kapalı alan oluşturulacağını söyledi.

Proje hazırlığı yapılıyor
Yeni yapılacak binalar için hızlı bir plan ve proje hazırlama sürecinden geçildiğini ifade eden Kavak, kiralanan en binalarda hizmet veren birimlerin yapılacak yeni binaya taşınacağı müjdesini verdi. Kavak, “Yeni binalara ceza mahkemelerini ve başsavcılık tarafından kullanılan birimleri taşıyacağız. Onlardan boşalan yerlere ise kiraladığımız ek binadaki birimlerimizi taşıyarak, adliyeyi kiracı olmaktan kurtaracağız” dedi.
 

KARBEM’e açılış şöleni
Bu yıl ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ile üniversite sınavlarına hazırlanan 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine ücretsiz kurs desteği hizmeti verecek Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi (KARBEM), 20 Eylül 2012 Perşembe günü açılacak. Yaklaşık bin öğrencinin eğitim alacağı KARBEM’in açılışına CHP Genel Başkanı Yardımcıları Gökhan Günaydın, Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin de katılacak.
Haziran ayında yapılan seviye belirleme sınavları ile öğrenci kayıtlarına başlayan KARBEM’de hazırlıkların tamamladığını belirten Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, sosyal belediyecilik alanında büyük bir projeyi daha hayata geçirmenin heyecanı içinde olduğunu söyledi.Kürüm, “Uzun süredir bu proje için çalışıyorduk. Uzman eğitimci kadromuz ile KARBEM, gençlerimize, çocuklarımıza ücretsiz ders desteği verecek, sınavlara hazırlanmalarını sağlayacak” dedi. n İZMİR


Etiketler:
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.