Gündem
27.02.2009 - 16:59 | Son Güncelleme: 27.02.2009-16:59

Prof. Dr. Çayan: Türkiye'de her 10 erkekten 7'si cinsel işlevsiz

Sitene Ekle

Kübra POLAT/ADANA, (DHA)

TÜRK Androloji Derneği Genel Sekreteri ve Mersin Üniversitesi (MÜ) Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahattin Çayan, Türkiye’de her 10 erkekten 7’sinin cinsel işlevsizlik sorunu yaşadığını, fakat doktora gitmekten çekindiğini söyledi. Çayan, erkeklerde en büyük sorunun sertleşme olduğunu kaydetti.
Türk Androloji Derneği’nin Bayer Türk’ün desteğiyle hayata geçirdiği ‘Erkek erkeğe sağlık konuşuyoruz’ projesi kapsamında hazırlanan ‘Erkek Sağlığı TIR’ı’, 8’inci durağı olan Adana’ya ulaştı. Büyükşehir Belediyesi önündeki TIR’da sağlık taramasına başlanırken, yetkililer de HiltonSA Oteli’nde basın toplantısıyla projeyi tanıttı. Erkeklerin cinsel sorunlarını anlatmak ve doktora gitme konusunda çekingen davrandıklarını belirten Dernek Genel Sekreteri Prof. Dr. Çayan, eksikliğin giderilmesi için TIR’ın erkeklerin ayağına gittiğini söyledi. TIR’da şeker, tansiyon ve yağ kütle oranlarının da ölçüldüğünü anlatan Prof. Dr. Çayan, Türkiye’de erkeklerin en büyük sorununun sertleşme olduğunu söyledi.
Türkiye’de 10 erkekten 7’sinin cinsel fonksiyon bozukluklarıyla karşı karşıya olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çayan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Erkekler cinsel sorunları konusunda doktorlara başvurmaktan çekiniyor. Bu projeyle erkeklerin cinsel fonksiyon bozukluklarının nedeni ücretsiz belirleniyor. Şeker, kan ve kolesterolü yüksek hastaların yüzde 50’sinde cinsel fonksiyon bozukluğuna rastlanıyor. Cinsel fonksiyon bozuklukları tedavi edilebilir. Hastalar yeter ki bize başvursun. Sertleşme sorunu, hastalıkların habercisidir. 10 kişiden 8’i ilaçlarla kalan 2’si de cerrahi uygulamayla sertleşme sorunuyla baş edebilir.”
Toplantıya, sunucu Ümit Aktan ile Bayer Ürün Müdürü Sinan Aktan da katıldı. Basın açıklamasının ardından projenin Adana bölümüne katkılarından dolayı Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi Başkanı Nihat Geven ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’e plaket verildi.


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2017 Yılı 2.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %29 / %71


Etiketler:
Bilgi YarışmasıÇoğunlukla bahçelerde, parklarda oturulacak sıraya ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Bir ülkede hükümdarın yada padişahın egemen olması ne demektir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX