Konut - Emlak

Konut - Emlak

08.04.2011 - 18:30 | Son Güncelleme: 08.04.2011-18:31

Profesyonel Yönetim Koza Plaza’da

Türk inşaat sektörünün en köklü şirketlerinden Garanti Koza’nın, 2005 yılında 102 milyon dolarlık yatırımla inşaa ettiği Koza Plaza’nın yönetimi, yine bir Garanti Koza kuruluşu olan Koza Yönetim ve Servis A.Ş. tarafından yürütülüyor.

Sitene Ekle

Türkiye’nin batıya açılan TEM otoyolu üzerinde, Esenler mevkiinde bulunan Koza Plaza, 125 bin m2 lik toplam inşaat alanı, 44 bin m2 lik otopark alanı, 3 katlı AVM’si ile hizmet veriyor. Yaklaşık, yüzde 75 doluluk oranına sahip olan Koza Plaza’da toplam 261 adet ofis ve AVM bölümünde 30 dükkan bulunuyor. Bugün, yaklaşık 4 bin kişinin çalıştığı Koza Plaza’ya, ziyaretçi olarak günlük ortalama bin kişi geliyor.

Koza Plaza hakkında bilgi sahibi olmak için TIKLAYIN!

Çalışan ve ziyaretçitrafiğinin çok yoğun olduğu Koza Plaza’nın yönetimi, Koza Yönetim ve Servis A.Ş.’nin uzman kadrosu tarafından yürütülüyor. 2005 yılında bina yönetimi konusunda Koza Plaza’da hizmet vermek amacıyla Garanti Koza’nın kurduğu Koza Yönetim, yaptığı çalışmalar ile Koza Plaza’nın uluslararası standartlarda yönetilmesini sağlıyor.

Binalara, hem ekonomik hem de nitelikli hizmet ile değer kattıklarını dile getiren Koza Yönetim Genel Müdürü Levent Alatlı, Koza Plaza’da 350 m2 bir ofisin satış bedelinin beş yılda 250 bin dolardan 750 bin dolara ulaştığını belirtti. Koza Plaza’nın iki yüksek katlı ofis bloklarında bulunan toplam 120 şirkette yaklaşık 4 bin kişinin çalıştığını ifade eden Alatlı, binalarda yaşam kurallarının en başından belirlenmesinin büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi.

Bina ve tesis yönetimi konusunda titiz davrandıklarını belirten Alatlı, “Binadaki yaşam şekline göre bazı önerilerimiz oluyor ve bazı ekipman alımlarından önce bakım anlaşmalarının yapılması, gelecekte işletme maliyetlerinin düşürülmesine de ciddi katkı sağlıyor” dedi.

Koza Plaza’da m2 aidat giderlerinin, 2010 yılı için yaklaşık 5 TL olduğuna, benzer plazalarda ise bu giderlerin yaklaşık 8 TL’den başlayıp 20 TL’ye kadar çıktığına dikkat çeken Levent Alatlı, Koza Plaza’da sundukları hizmetleri şöyle anlattı, “ Öncelikle binaya teknolojik katkı sağlıyoruz, serbest tüketici belgesi ile piyasa koşullarından çok daha ucuza elektrik alıyoruz. Güvenlik, temizlik, ilaçlama, bahçe bakımı, peyzaj, yangın güvenliği, hukuki altyapı, sağlık servisi vb, hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca İstanbul’un her noktasından Koza Plaza’ya personel taşımacılığı, toplantı salonları ve organizasyonları, güvenlik kamera sistem kurulumu, web-sitesi, vb bazı ticari hizmetlerimizde var”

Koza Yönetim ve Servis A.Ş. firması Koza Plaza’dan başka, Koza Bahçeşehir Evleri, Koza  Ispartakule Evleri, Selective Kartal Evleri, Hera Club Residence, Akkoza Koza Şehir, Koza Koru Çamlıca gibi projelere de site yönetimi ve danışmanlık hizmetleri  veriyor. Ayrıca Zekeriyaköy Özel Evsel Atıksu Arıtma Tesisini işletmekte ve 1200’e yakın villa ve işyerine atıksu arıtma hizmeti veriyor.

Koza Plaza çalışanlarına özel konferanslar

Koza Yönetim, Koza Plaza çalışanlarını yoğun iş temposundan uzaklaştırmak ve plaza çalışanlarının kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile “Konferans@ Koza Plaza” adıyla çeşitli konularda konferanslar düzenliyor. Ayda bir gerçekleştirilen konferansların konuları, iş dünyasını yakından ilgilendiren başlıklar arasından seçiliyor.

Konferans@ Koza Plaza kapsamında, Aralık ayında “Kurumsal Başarı için Kişisel Sorumluluk” başlıklı konferans düzenlendi. N. Fatih Şener tarafından gerçekleştirilen konferansta, kurumsal başarının gerçek belirleyicisi olan “Birey’lere” yönetim alanında yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler ve örnekler sunuldu. Ortak bir hedef uğruna güvenle çalışan bireylerin bulunduğu kurumların başarı hikayelerinin yer aldığı konferans kapsamında, “rekabette hayatta kalabilmek için” yönetici ve çalışanların üstlenmesi gereken sorumluluklar üzerinde de duruldu.
 
Plaza çalışanlarının tüm ihtitaçlarına cevap verebilmek için Koza Plaza AVM’sinde,  Değirmen Pastanesi,  Sultanahmet Köftecisi, Yemekçi, Nefis Kebap, Tad Pizza, Cafein, Lunch Box, Artisan Cafe, Yöresel Yemekler, Marmaris Büfe gibi restoran ve kafeterya hizmetleri veren işletmeler bulunuyor. Bunların dışında Kent Eczanesi, Destek Kırtasiye, Image Kuaför, Dry-Clean Kuru Temizleme, Bouqet Çiçek, Karacı Turizm ve Seyahat Acentası, Güray İletişim ve Turkcell Bayisi, First Ayakkabı, Ceylan Çocuk Giyim Mağazası, Le Cigare tobacco shop, Sun Store Kozmetik ve Parfümeri, Sun Planet Elektronik Eşya ve Senkron Oto yıkama firmaları da bulunuyor.

Proje detayları ve görseller için tıklayın!

 


Etiketler: milliyetemlak.com
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX