İstanbul

Yerel Haber
13 Temmuz 2017 - 13:01

Ptt'den 'Demokrasi Ve Milli Birlik Günü' Konulu Anma Pulu Ve Pul Sergileri

IHA

PTT, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde ’Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ konulu anma pulunu tedavüle sunacak. Ayrıca PTT, 15 Temmuz’u anma faaliyetleri kapsamında pul sergileri de düzenleyecek.

Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. (PTT A.Ş.), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde ’Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ konulu anma pulunu sunacak ve 15 Temmuz’u anma faaliyetleri kapsamında pul sergileri düzenleyecek.

Pul tasarım yarışması yapıldı
PTT A.Ş., “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu anma pulunda yer alacak görsellerin belirlenmesi için pul tasarım yarışması düzenledi. Pul tasarım yarışmasına toplam 198 kişi 380 eserle katıldı. Büyükler kategorisinde birincilik ödülünü Nuriye Akyel, ikincilik ödülünü Gülden Gündüzbey, üçüncülük ödülünü Özge Yüksel ve PTT Özel Ödülü’nü Şengül Kul kazandı. Küçükler kategorisinde birincilik ödülünü Berat Berke Akgün, ikincilik ödülünü Ömer Faruk Boyraz, üçüncülük ödülünü Alara Yılmaz, PTT Özel Ödülü’nü Nisa Nur Yenioğlu kazandı. Yarışmaya katılan eserler arasından seçilerek hazırlanan ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü Pul Tasarım Yarışması Sergisi’ 15 Temmuz 2017 tarihinden itibaren PTT Pul Müzesi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı bildirildi.

Ankara Tren Garı ve Üsküdar sahil etkinlik alanında pul sergisi
Ankara Tren Garı ve Üsküdar sahil etkinlik alanında 15- 20 Temmuz 2017 tarihleri arasında 15 Temmuz’u anma faaliyetleri çerçevesinde ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ konulu pul sergileri düzenlenecek. Sergiler, 15-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

19°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.