Quentin Tarantino, Uma Thurman'a büyük bir özgüvenle tükürmüş

Kill Bill filminde Uma Thurman'ın geçirdiği araba kazası sahnesinin görüntülerinin ortaya çıkmasından sonra filmin sahne arkasında neler yaşandığıyla ilgili muhabbetler durulmuyor. Son olarak filmde Uma Thurman'ın yüzüne tükürüldüğü ve zincirle boğazının sıkıldığı sahnelerle ilgili filmin yönetmeni Tarantino'dan açıklamalar geldi.
Quentin Tarantino, Uma Thurman'a büyük bir özgüvenle tükürmüş

Quentin Tarantino, film gereği Uma Thurman'ın yüzüne tükürülen sahnede tüküren kişinin kendisi olduğunu söyledi. Eğer türükme işini başkasına bırakırsa işlerin uzayabileceğini ve düzgün tükürülmediği takdirde Uma'ya tükürme sahnesini tekrar tekrar çekmenin hoş olmayacağını düşündüğünü aktardı.

Uma Thurman'ın boğazının zincirle sıkıldığı sahnede de yine kendisinin olduğunu ve zinciri sıkan kişi olmasını Thurman'ın istediğini söyledi.

Tükürme üstadı olduğu belli olan efsane yönetmen, Uma Thurman'a "Elbette ben tükürdüm. Başka kim tükürecekti ki? Bir aletten tükürük mü atacaktık? Dolayısıyla Uma'ya sordum. Dedim ki, sanırım bunu benim yapmam gerek. Sadece iki kez tüküreceğim, en fazla üç kez. Öyle yerde yatarken sana durmadan tükürülmesine, tekrar, tekrar ve tekrar tükürülmesine izin veremem. Çünkü başka biri isabet ettiremeyip işleri uzatabilir. Anlaşılacağı üzere insanlara tükürmek zor bir iştir." dedi.

Böylece izlediğimiz efsane filmlerin ve içimizi burkan sahnelerin sahne arkasında neler olduğuna da bir kez daha yakından tanık olduk. Kim bilir daha nice filmde heyecanla izlediğimiz, ya da basitmiş gibi görünen sahnelerin arkasında neler oldu.

İyi bir yönetmen olmak, iyi bir oyuncu olmak ve gerçekçi bir film çekmek ne demek şimdi daha iyi anlıyoruz. Rolü yaşamak, role girmek, rolün hakkını vermek bu olsa gerek.

Her ne kadar iğrenç, küçük düşürücü ve zorlayıcı olsa da sahnenin gerçekçi durması için bu tip bir şeye katlanmak büyük fedakarlık ve yapılan işe saygı gerektiriyor.

Bu makaleye ifade bırak