Quentin Tarantino'dan özel rica: Lütfen spoiler vermeyin

Quentin Tarantino, şampiyonlar ligi gibi kadrosu olan son filmi Once Upon a Time in Hollywood'u erkenden izleyecek olan Cannes seyircilerinden, film hakkında spoiler vermemelerini rica ettiği bir mektup yayınladı. Ben de şahsen rica ediyorum; çünkü (The Irishman ile birlikte) uzun zamandır bir filmin çıkmasını bu kadar heyecanla beklememiştim. 
 

Quentin Tarantino'dan özel rica: Lütfen spoiler vermeyin

Oscar ödüllü yönetmen Quentin Tarantino'nun merakla beklenen yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood, 2019 Cannes Film Festivali'nde prömiyer yaptı. Tarantino, gösterim öncesi yayınladığı mektupta, izleyicilerden spoiler verilmemesini rica etti:

“Ben sinemayı seviyorum. Siz sinemayı seviyorsunuz. Bu bir hikâyeyi ilk kez keşfetmeye uzanan yolculuk. ‘Once Upon a Time…In Hollywood’u festival seyircisi ile paylaşmak için Cannes’da olmaktan çok mutluyum. Oyuncular ve set ekibi orijinal bir şey yaratmak için çok çalıştılar, şimdi sizden tek istediğim filmi daha sonra izleyecek olanların bu deneyimi aynı şekilde yaşamalarına engel olacak herhangi bir şey paylaşmaktan kaçınmanız.”
 

Benzer bir açıklamayı, 'Avengers: Endgame' vizyona girmeden önce Russo Kardeşler de yapmış, ancak bu gayretleri filmle ilgili spoiler’ların paylaşılmasının önüne geçememişti. Umarım Tarantino ve Cannes seyircisi daha duyarlı davranır!  

Bazılarının bu yeni filmden umudu yok. Ama bence kötü olsa bile; diyaloglar, müzikler ve oyunculuklar tatmin edici olacak. Sonuçta Tarantino'dan bahsediyoruz. Ve oyuncu kadrosu sahiden inanılmaz!
 

1969’un Los Angeles’ında geçen film, artık Hollywood’da tanınmakta güçlük çeken, Sharon Tate’in kapı komşusu Rick Dalton ile onun uzun süredir birlikte çalıştığı dublörü Cliff Booth’un hikâyesini anlatıyor. Ancak hikâyenin arka planında hem o yılların sinema sektörünü hem de sektör içerisinde yer alan ünlü isimleri görme imkanı yakalayacağız. Bu kapsamda filmde Sharon Tate, Steve McQueen, Sam Wanamaker, Bruce Lee ve Roman Polanski gibi tarihi figürler yer alacak. Ayrıca Sharon Tate ve dört arkadaşının Charles Manson’ın tarikatı tarafından katledilmesinin de filmde yer alması bekleniyor. 
 

 

 

Once Upon a Time in Hollywood, Tarantino’nun Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan kült filmi Pulp Fiction’dan 25 yıl sonra Cannes’da sinemaseverlerle buluştu. Film Türkiye’de 23 Ağustos’ta vizyona girecek.

Bu makaleye ifade bırak