Şanlıurfa

Yerel Haber
25 Ağustos 2015 - 16:17

RAHMİNDEN 14 ADET MYOM ÇIKTI

IHA

Şanlıurfa’da karın ağrısı şikayetiyle yattığı özel bir hastanede ameliyat olan kadının rahminden 14 adet myom türü tümör çıkarıldı.
Karın ağrısı, kasık ağrısı ve adet düzensizliği nedeniyle hastaneye başvuran 41 yaşındaki kadının, rahminde yapılan tetkik ve görüntülemeler sonucunda çok sayıda myom olduğu tespit edildi. Opr. Dr. Bülent Sezgin tarafından yapılan muayene sonucunda ameliyat kararı verildi. Ameliyata alınan hastanın rahminden irili ufaklı çok sayıda myom çıkarıldı. Yaklaşık 2 saat süren ameliyatta 3 tanesi 15 santim, 7 tanesi 8 santim ve 4 tanesi de 3 santim boyutlarında olmak üzere rahimden toplam 14 adet myom çıkarıldı.
Başarılı geçen operasyon sonrası hastanın sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Bülent Sezgin, “Hasta operasyona alındı. Operasyon sırasında 3 adet yaklaşık 15 santim boyutlarında dev myom, 7 adet 8 santim boyutlarında myom, 4 tane de 3 santim boyutlarında myom başarılı bir operasyonla alındı. Toplam 14 adet myom çıkarmış olduk. Operasyon sırasında hastanın rahim ve yumurtalıklarına hiçbir şekilde zarar gelmedi. Hasta şu anda hastanemizde gözlem altında olup en kısa sürede taburcu etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.
Myomun iyi huylu tümör olduğunu belirten Sezgin, kadınlarda görülen hastalığın düşük ve kısırlık riskine de yol açabildiğini ifade etti.
İsminin verilmesini istemeyen hasta ise “Bugüne kadar arada bir ağrılarım oluyordu ama pek önemsemiyordum. Son zamanlarda ağrım artınca doktora başvurdum. Rahmimde myom olacağı hiç aklıma gelmemişti. Myom olduğunu duyunca ve bu kadar çok sayıda, bu büyüklükte olduklarını duyunca şok oldum. Doktorum Bülent Bey çok başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Benim için önemli olan yumurtalıklara ve rahime zarar verilmemesi oldu. Şu anda kendimi çok iyi hissediyorum” diyerek hastane doktor ve yöneticilerine teşekkür etti.

ŞanlıurfaYerel Seçim Sonuçları

Şanlıurfa Hava Durumu

17°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.