18.05.2019 08:50 | Son Güncelleme:

Ramazan Bayramı tatili ne zaman? Ramazan Bayramı hangi gün?

Bayram tatili için geri sayım başladı. 2019 yılı Ramazan ayını geçirdiğimiz şu günlerde Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı. Peki, Ramazan Bayramı tatilinin ne zaman başlıyor?

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından tatil planları hız kazandı. Bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyenler tatilin ne zaman başlayacağını merak ediyor. İşte bayram tatili tarihi...

RAMAZAN BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ramazan Bayramı tatili 31 Mayıs Cuma akşamı mesai bitimi ile başlayacak. 3 Haziran Pazartesi günü Arefe günü ve Ramazan ayının son günü olarak geçirilecek. 4-5-6 Haziran tarihleri arasında Ramazan Bayramı idrak edilecek. Cuma günü kamu kurum ve kuruluşları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile izinli geçirecek ve 9 gün sürecek olan Bayram tatili çoşkusunu yaşayabilecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 4 Haziran Salı günü başlayacak. 6 Haziran Perşembe günü sona erecek.

"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak  hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede  personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün  çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü  tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

Ramazan Bayramı tatili, hafta sonlarıyla birleştiğinde 9 gün oluyor.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy1