Real Madrid, Ronaldo'suz oynamayı öğrenmeli

Ronaldo ve Zidane'ın ayrılmasından sonra ne yapacağı merakla beklenen Real Madrid, ilk sınavında sınıfta kaldı. Avrupa kupalarında Atletico Madrid'e karşı olan üstünlüğü sona eren Real Madrid, 2018 UEFA Süper Kupası'nı rakibine kaptırdı. Yıllar önce Aykut Kocaman tarafından söylenen "Alex'siz oynamayı öğrenmeliyiz" cümlesi artık Ronaldo'suz Real Madrid'e uyarlanabilir.

Real Madrid, Ronaldo'suz oynamayı öğrenmeli

Sergio Ramos Atletico'ya bir şekilde gol atıyor

Sergio Ramos Atletico'ya bir şekilde gol atıyor

Önceki iki Şampiyonlar Ligi finalinde olduğu gibi Süper Kupa finalinde de Sergio Ramos, Atletico Madrid'i boş geçmedi. Büyük maçlarda ekstra motive olan ve rakiplerini sakatlayıp oyundan çıkarttıracak kadar hırs yapan (hatta itici olan) Ramos, bir defans oyuncusu olmasına rağmen gol katkısı da sağlıyor.

Atletico'ya golü penaltıdan atan kaptan Ramos, Real Madrid'in Cristiano Ronaldo'dan sonraki yeni penaltıcısı olmuş gibi görünüyor.

Real Madrid'e karşı ilk

Real Madrid'e karşı ilk

Diego Simeone, 7 yıla yakın süredir Atletico Madrid'in başında ve takımı müthiş bir seviyeye taşıdı. Tüm bu büyümeye rağmen Madrid şehrinin gerçek sahibi Real Madrid'ten final alamamışlardı.

Daha önce iki Şampiyonlar Ligi finalini de Real Madrid'e kaptıran Simeone, ezeli rakibini ilk kez bir Avrupa kupası finalinde yenmiş oldu.

Ronaldo gitti ama 'anıları nasıl unutacaksın?'

Ronaldo gitti ama 'anıları nasıl unutacaksın?'

Diyelim ki Ballon d'Or'ları yaktın, diyelim ki transfer belgesini sildin, adını da icra dosyasına yazdın ama anıları nasıl unutacaksın Real Madrid?

Ronaldo'yla o kadar büyük başarılar kazandılar; oyunun merkezine Ronaldo'yu o kadar çok yerleştirdiler ki Ronaldo olmadan nasıl oynadıklarını hatırlamaları biraz zaman alacak. Modric, Benzema, Kroos, Marcelo ve diğer Real Madrid oyuncular, hepsi yıllardır Ronaldo'yla beraber oynuyordu ve ondan sonra biraz bocalamış gibiler.

Galatasaray'dan sonra ilk kez

Galatasaray'dan sonra ilk kez

Real Madrid 2000 yılından sonra ilk kez Avrupa kupalarında bir final kaybetti. 2000 yılında UEFA Süper Kupası'nı 2-1'lik skorla Galatasaray'a kaybeden Real Madrid, 18 yıldır oynadığı her finali kazanıyordu.

Diego Simeone'nin Atletico'su Real Madrid'in yenilmezlik serisine de, Süper Kupa'yı 3 yıl üst üste alma hayallerine de darbe vurmuş oldu.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak