09.09.2012 02:30 | Son Güncelleme:
Mehmet Tez

Red Hot ‘Çile’ Peppers!

Konsere ulaşmaya çalışanlar trafikte bu espriyi yapıyordu ama siz yazının başlığının böyle olduğuna bakmayın. Evet konsere ulaşım zordu, evet girişte uzun kuyruklar oluştu ama Red Hot Chili Peppers’ı izlemek hepsine değdi

Santralistanbul konser vermek için şahane bir yer olabilir. En azından buradaki etkinliklerde bizzat Başbakan tarafından alkol yasağı getirilmeden önce organizatörlerin favori mekânıydı. Festivaller düzenleniyordu, konserler veriliyordu ama hiçbir zaman 10 bin kişiden fazla insanı ağırlamıyordu Santralistanbul.  Tam da bu yüzden 35 bin biletli seyircinin bulunduğu Red Hot Chili Peppers konseri en azından başlangıçta Red Hot “Çile” Peppers konserine döndü. İnsanlar cumartesi akşamı trafiğinin de etkisiyle konsere ulaşamadı, ulaştığında da içeri giremedi, uzun kuyruklar oluştu, her türlü hizmetten faydalanmak için ile çekti. Ve elbette bir klasik: Twitter protesto mesajlarıyla doldu.
Neticede organizatör firma Pozitif’in de aslında konseri farklı bir alana almak istediğini ancak hem liglerin başlaması yüzünden statların müsait olmamasının hem de bu büyüklükte bir seyirciyi ağırlayacak başka bir alan bulamadığını biliyorum.
Her halükarda santralistanbul’da düzenlenen son konser olacağına neredeyse eminim Red Hor Chili Peppers konserinin.
Athena’nın yaklaşık bir saatlik performansının ardından Red Hot Chili Peppers, onları izlemek için yıllardır bekleyen Türk seyircisinin karşısına çıktı.

Girişimci Eyüplüler
-  Hemen söyleyeyim. Bira kapıda 7.5 liraydı. İçeride alkol olmadığını bilen Eyüp girişimcisi yine işbaşındaydı.
-  Basçı ve grubun kurucu üyesi Flea (pire demek ki hakikaten sahne pire gibi) mükemmel bir basçı. Konserin yıldızı olmasının yanında bir orkestra şefi gibi yönetti grubu.
-  Red Hot Chili Peppers çok iyi bir konser grubu değil. Daha önce iki kez izledim. Şunu söyleyebilirim. Bu konser izlediğim en iyi Red Hot Chili Peppers konseriydi.
-  Santralistanbul’un karşı tarafında suyun öte yanındaki parktan sahne şahane görünüyordu. Tam anlamıyla bi “beleştepe”ydi Sütlüce parkı. Bilet alamayanlar çimleri doldurmuş konser izliyordu.
-  İlhan Erşahin’in Flea’nin anonsuyla sahneye çıkması konserin sürpriziydi. Birlikte gayet iyi görünüyorlard sahnede Erhan’ın hafif utangaç tavırlarını saymazsak.
-  Solist Anthony Kiedis Bebek’e, basçı Flea Galata’ya, gitarist Josh Klinghoffer Boğaz’a, davulcu Chad Smith Kadıköy’e yerleşmye karar vermiş. Öyle söyledi sahnede Anthony Kiedis.
-  Grubun en şahane ve klasik şarkılarından “Under The Bridge” çalarken duygusal anlar yaşandı. Herkes sevdiğine sarıldı. Güzel şarkı “Under The Bridge”
-  Grup yaklaşık bir buçuk saat sahne kaldı. Ardından alkışlarla bise geldi ve “Suck My Kiss”i çaldı. Ardından “Soul To Squeeze”i çaldı ve “Give İt Away “ ile finali yaptı. Mükemmel final diye buna derim.
-  Çok klişe gibi gelebilir ama İstanbul hakikaten harika bir konser izledi. Yıllarca bekledi Red Hot Chili Peppers seyircisi ama değdi doğrusu. Seneye yine bekliyoruz. Daha geniş bir yerde ve daha “özgür” ortamlarda...
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
Etiketlerhaberhaberler