Eskişehir

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 18:23

Reşadiye Camii'nde Muharrem Ayı Ve Kerbela Anıldı

IHA

Eskişehir Reşadiye Camii’nde Muharrem ayı, Kerbela ve Hz. Hüseyin’in şehadeti anıldı.
Anma programına Eskişehir AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, Eskişehir AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan da katılarak vatandaşlarla sohbet etti. İkindi namazı sonrası Doç. Dr. Cenksu Üçer, Reşadiye Camii’nde vatandaşlara Muharrem ayının anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kerbela’nın tüm İslam Alemi için unutulmaması gereken bir olay olduğunu vurgulayan Üçer, “Muharrem ayında her yerde oruçlar tutuldu. Aşureler lokmalar dağıtılıyor. Dağıtılan aşurelerin ve lokmaların sembolik değerleri vardır. Muharremin aşuresi kurtuluş sembolüdür. İnsanlık ve iman ehli için pek çok peygamberimizin kurtuluşunu ifade eden bir gün. Bir de bu ayda Hz. Hüseyin’in şehadeti var. Biz Hz. Hüseyin’in şehadeti ile ilgili aslında pozisyon itibariyle kendimizi çok zor durumda bırakan bir duygusallık içine girdik” ifadelerini kullandı.
Cenksu Üçer’in konuşması sonrası cami önünde vatandaşlara lokma ve aşure ikramı yapıldı. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Türkiye Diyanet Vakfının ortaklaşa gerçekleştirdiği anma programına katılım yoğun oldu.

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

15°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.