01.01.2016 14:47 | Son Güncelleme:

Reşadiye’de kayıp 2 çocuğu arama çalışmaları sürüyor

TOKAT’ın Reşadiye İlçesi’nde geçen salı günü kaybolan komşu çocukları 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı’yı arama çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar çocukların en son görüldükleri Kelkit Çayı kenarında ve içerisinde sürdürülüyor.

Reşadiye’de Çermik Mahallesi’nde yaşayan Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kağan, geçen salı günü saat 09.00 sıralarında evlerinden oynamak için dışarı çıktı. Bayram ve Dursun Kağan, evlerine dönmeyince, aileleri mahallede arama çalışması yaptı, ancak çocuklar bulunamadı. Bunun üzerine aileler saat 14.00’de durumu polise bildirdi. Polis ekipleri ilçede arama çalışması yaparken, belediye hoparlöründen de 2 çocuğun eşkali verilerek kayıp oldukları anons edildi. Arama çalışmalarına jandarma ekipleri ve AFAD ekipleri de destek verdi. Yüzlerce ilçe sakini de arama çalışmalarına katıldı. İlçedeki güvenlik kameraları da incelemeye alındı. İlçede en son Çermik Mahallesi’nde bulunan güvenlik kamerasına yansıyan iki çocuğun, evlerine 300 metre uzaklıkta bulunan Kelkit Çayı’na düşme ihtimali üzerine de o bölgede arama çalışması yapıldı, ancak çocuklara ulaşılamadı.

’SU SEVİYESİ AZALTILDI’

Kaybolan çocukları arama çalışmaları bugün de sabah saat 06.30 sırasında yeniden başlatıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında önünde bir araya gelen ekipler, oluşturulan kriz masası çerçevesinde belirlenen noktalara gönderildi. AFAD ekipleri çocukların güvenlik kamerasına en son yansıdıkları görüntüler eşiğinde Kelkit Çayı’nda aramalarına yeniden başladı. Su seviyesinin azalttığı Kelkit Çayı’nda kayıp çocukları botla arayan ekipler, hidroelektrik santralinin bulunduğu yaklaşık 25 kilometrelik alanı didik didik aradı, ancak sonuç alamadı. Polis ve diğer ekipler ise Çermik Mahallesinde yeniden çalışma başlattı. Bu arada çalışmalara Ankara Jandarma Özel Arama dalgıç personelinin de katılacağı öğrenildi.

JANDARMA SUALTI TİMLERİ ARIYOR

Ankara’dan arama çalışmaları için bölgeye gönderilen Jandarma Sualtı Arama ekibi Kelkit Çayı içerisinde çalışma başlattı. Kelkit Çayı güzergah üzerinde geniş bir alanda tarama yapılacağı öğrenildi.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0