Eskişehir

Yerel Haber
17 Aralık 2015 - 14:41

RESSAM DENİZ SAĞDIÇ’IN ESERLERİ ESKİŞEHİR’DE SERGİLENECEK

IHA

Mersinli ressam Deniz Sağdıç, "Tin" başlığı altında topladığı çalışmaları ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi sergi salonunda sanatseverler ile buluşacak.
Sağdıç, 2014 yılında başladığı serisinde, antik dönemden buyana düşünce dünyasının temel inceleme konusu olmuş, modern dönemle birlikte sanatçılar için öncelikli sorunsal haline gelmiş "Tin" kavramına; kendi penceresinden farklı yaklaşımları ortaya koyuyor. Duyularla algılanan, kabul edilmiş temsillerin, zihnin derinliklerinde yeniden işlenişlerine çeşitli önermeler sunan sanatçının kendisiyle özdeşleşen anlatım biçimiyle hayata getirdiği çalışmaları monokrom renklerle kurgulanıyor. Sanatçının "Tin" başlıklı serisi ekseninde şekillenen sergiye, farklı tekniklerde hayata getirdiği çalışmalar ile önceki dönemlere ait örneklere de yer veriliyor. Serginin açılış kokteyli 18 Aralık Cuma günü, Saat: 18:00’da Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi sergi salonunda yapılacak.
Öte yandan sergiye Eskişehir Büyükşehir Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in de katılacağı öğrenildi.

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

-5°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.