GündemRSS
11.05.2013 - 17:46 | Son Güncelleme: 11.05.2013-18:18

Reyhanlı da Neler Oluyor? Ölü Sayısı Yükseliyor!

Reyhan'lı da Neler Oluyor? Reyhan'lı da Türkiye - Suriye gerğinliği nedir? Hatay reyhanlı da patlama oldu.Hatay da patlama.Hatay Reyhanlı da patlama ne zaman oldu? Reyhanlı Cilcegözü sınır kapısında patlama oldu.

Sitene Ekle

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bugün öğle saatlerinde 4 patlama oldu. Patlama Reyhanlı Belediye binası yakınlarında gerçekleşti.Patlamalrda yaralanan kişi sayısı 1000 ye yakın ölen ise 50 kişi olduğu belirtiliyor. Çevrede çok fazla bina yıkıldı ve yıkılan binalar altında kalanlar kurtarılmaya çalışılıyor.

Reyhanlı Belediye binası çevresinde saat 13:45 civarı gibi ardı ardına 4 patlama yaşandı. Reyhanlı halkı ne olduğu anlamadan patlamaların ortasında kaldı. Patlamalarda yıkılan binalar altında kalan cesetler aranıp çıkarılmaya çalışılıyor. Reyhanlı da ölenlerin sayısı 50 'yi geçtiği yaralananların ise 100 kişi olduğu belirtildi.
 
Cumhur Başkanı Abdullah Gül ve İçişleri Bakanı Muammer Güler 'den destek
 
Patlamalar hakkında bilgi almak için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve İçişleri bakanı Muammer Güler ,Hatay Valisi olan Mehmet Celalettin Lekesiz'i aradılar.  Gül ve Güler,Vali'ye  önlem alınması için gerekli tedbirleri ve halka yardım için gereken herşeyin yapılmasını söyledi. 
 
 
 
 Reyhanlı da Neler Oluyor? 
 
Suriye sınırında bulunan Hatay'ın Reyhan'lı ilçesinde ardı ardına patlamalar yaşanıyor. Reyhanlı Cilvegözü sınırkapısında geçtiğimiz günlerde de bombalı araçla saldırı düzenlenmiş 14 kişi ölmüştü.
 
Suriyeliler ve Türkler arasında Reyhanlı da 5 gün öncede kavga çıkmıştı. Reyhanlı da yaşanan patlama aradaki gerginlikten dolaya mı oldu?  Cilve gözü sınır kapısındaki patlammalar Suriyeli sığınmacılarla Türklerin arasında çıkan bayrak kavgasından mı kaynaklanıyor?

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.