08.09.2016 19:36 | Son Güncelleme:
AA

Rızanur Meral'in de içinde bulunduğu 114 kişiye yakalama kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası  yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan  ancak adreslerinde bulunamayan, aralarında TUSKON Başkanı Rızanur Meral'in de  bulunduğu 114 şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu  Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, haklarında  gözaltı kararı bulunan aralarında TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve TUSKON üye ve  yöneticilerinin de bulunduğu şüpheliler, adreslerindeki tüm aramalara rağmen  bulunamadı.

Bunun üzerine harekete geçen savcılık, bu şüphelilerle ilgili  ''Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs'' ve ''Silahlı terör örgütüne üye  olmak'' suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Talebi değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini  kabul ederek, 114 şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı  çıkarılmasına hükmetti.

Söz konusu soruşturma kapsamında, gözaltına alınan aralarında Ömer  Faruk Kavurmacı, Faruk Güllü'nün de bulunduğu 27 şüpheli ''terör örgütüne üye  olmak'' suçundan tutuklanmıştı. Yine aralarında Nejat Güllü'nün de bulunduğu 52  kişi ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerTUSKON