14.12.2010 12:18 | Son Güncelleme:

RodiMood 42'inci mağazasını Erbil'de açtı

RodiMood, yurtdışındaki 42’nci mağazasını Kuzey Irak’ın Erbil kentinde açtı. Şirketin, önümüzdeki dönemde Doğu Avrupa ve Rusya’da da mağazalar açmaya devam edeceği bildirildi.

RodiMood 42'inci mağazasını Erbil'de açtı

2006 yılında aldıkları mağazacılığa önemli yatırımlar yaparak yeni bir konseptle tüketicilerin karşısına çıkan RodiMood, mağaza sayısını artırmaya devam ediyor. En son Kuzey Irak’ın Erbil kentinde yurtdışındaki 42’nci mağazasını açan RodiMood, sezonları Türkiye’ye yakın olan bu coğrafyada yeni mağazalar açmayı planlarken, Kuzey Irak’ta bir sonraki mağazasını Dahok’ta açacak.

RodiMood’un yurtdışında Ukrayna’da 20, Azerbaycan’da 10, Özbekistan’da 1, Türkmenistan’da 1, Rusya’da 2, Kazakistan’da 1, Suriye’de 1, İran’da 2, Ürdün’de 1, Kuzey Irak’ta 1 ve Almanya’da 1 adet mağazası bulunuyor. RodiMood, öncümüzdeki dönümde Ortadoğu’nun yanı sıra Ukrayna, Doğu Avrupa, Rusya ve eski Sovyetler Birliği ülkelerinde büyümeyi sürdürecek.

Mağaza 500 bin dolara mal oldu

Kuzey Irak’ın Erbil kentinde açtıkları mağaza için 500 bin dolarlık bir yatırım yaptıklarını açıklayan RodiMood Genel Koordinatörü Ahmet Can, Erbil’deki Family Mall AVM’de açtıkları mağazadan sonra Süleymaniye’de inşa edilecek olan AVM’de ve ardından da Dahok’ta yeni mağazalar açacaklarını söyledi. Lübnan’ın Beyrut, Ürdün’ün Amman, Suriye’nin Şam ve Halep kentlerinde de RodiMood mağazaları açacaklarını ifade eden Ahmet Can, “Gümrük sorunlarının aşılması ile birlikte İran’ın önde gelen şehir merkezlerinde de büyümeye devam edeceğiz. Doğru iş ortakları ile doğru noktalarda ve doğru mağazacılık anlayışı ile yolumuza devam edeceğiz. Yurtdışından oldukça yoğun bir talep var. Ama biz temkinli gidiyoruz” dedi. RodiMood’un şu anda Türkiye’de 75 ilde mağazalarının olduğunu söyleyen Ahmet Can, “Yurtdışındakiler ile birlikte toplam mağaza sayımız 177 olmuştur. 2011’de bu sayıyı 81 il ve farklı ülkeler ile birlikte 200’e çıkaracağız” dedi. Bu yılı 250 milyon TL ciro ile kapatacaklarını ifade eden Ahmet Can, 2011 yılında ise bu rakamı 350 milyon TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0