Yalova

Yerel Haber
05 Ekim 2017 - 12:57

Romanlardan "Düğünümde Silah Atma" Projesi

IHA

Yalova’da Genç Romanlar Federasyonu tarafından ‘Düğünümde silah atma’ projesi başlatıldı.
Projeye destek maksadıyla Bağlarbaşı Mahallesi’nde nişana katılan Belediye Başkanı Vefa Salman, projenin mimarları ile bir araya geldi. Nişan töreninde proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Yalova Genç Romanlar Federasyonu Başkanı Kerem Koyuncu, “Mutlu günleri silaha sarılarak kutlamanın yanlış olduğunu bu şekilde bir kampanya başlatarak göstermek istedik. Başkanımızın da bizlere verdiği destekten ötürü kendisine teşekkür ederim” dedi.
Başkan Vefa Salman, “Bağlarbaşı özel bir mahalle. Burada nişanlar, düğünler farklı olur. Genç Romanlar Federasyonu Başkanı Kerem Koyuncu kardeşimiz, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle sakinleri insanların kafalarındaki yanlış imajların temizlenmesi için farkı projelere imza atıyorlar. Yaptıkları bu proje de bence en önemlisi. Ülkemizdeki silaha olan özenti son yıllarda giderek arttı. Bunlarda istenmeyen yaralanmalara ve ölümlere sebep oluyor. Bunun son bulması için bu nişanla ilk adım atılmış olacak. İnşallah bundan sonra hiçbir nişanda, düğünde, maçlardan sonra silah atılmaz. Bütün Türkiye’ye örnek olacak bu projeye öncülük ettikleri için Genç Romanlar Federasyonu Başkanı Kerem Koyuncu’yu, yönetim kurulu üyelerini ve mahalle sakinlerini canı gönülden kutluyorum” dedi.
Kız istemeye de katılan Salman, eğlenceler eşliğinde devam eden nişanda genç çifte mutluluklar diledi.

YalovaYerel Seçim Sonuçları

Yalova Hava Durumu

11°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.