14.11.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 14.11.2017-2:30 A-A+

ROMANTİK BİR ÇİFT OLDULARBizde mafya, asker dizilerinin, yani ‘erkek egemen’ projelerde  ‘aşk’ların içi boş olur. Daha da ileri gidelim, şu an ekranda olan yapımların içinde ‘duygusal’ ilişkileri inandırıcı bir kıvamda bizlere yansıtılan kaç çift var? ‘Savaşçı’ dizisinin son bölümünde Kağan Bozok (Berk Oktay) ile Aslı’nın (Yıldız Çağrı Atiksoy) dans sahnesi vardı. ‘Bunlar birbirlerini seviyor’ dedirtti. Bu sahnede özellikle Aslı’nın çabası vardı. Bakışlarıyla, hareketleriyle, role kendini verdi ve bunu bizlere ulaştırdı. Bozok, askerlerin hayatın içinde ve duygusal olduğunu vurguladı. Rolü, ‘adet yerini bulsun’un ötesine taşımasını bildi. Yönetmenin de hakkını yememek lazım. 

ASALA hortladı mı?

‘Savaşçı’nın senaryosuna göre şöyle bir durum var. Dizi bu ya, General (Serhat Nalbantoğlu) Kağan Bozok’a örgütü anlatıyor: “Doktor ve Temo çok daha tehlikeli bir örgütü kurma peşindeler. Bu örgüt (PKK yani) kalburüstü katillerinden, ASALA’nın bazı unsurlarından, Kuzey Irak’ta ve Suriye’deki ne idüğü belirsiz bazı radikal gruplardan firar etmiş yerli ve yabancı teröristleri aynı çatı altında topluyor.” Bu durumda diziye göre, Türkiye çok daha büyük, kanlı bir örgütle karşı karşıya kalıyor.” Olanlar yetmiyor, senaryomuz ‘daha acayip bir örgüt nasıl olur?’ diyerek böyle bir ekip kurmuş. ASALA nereden akla geldi,  yoksa bir ‘enformasyon’ mu geldi acaba?

BİRAZDAHA BEKLEYİN DEDİM 

Kanal D’de ocakta başlaması planlanan ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’ dizisinin setinde kriz çıktı. Yapım şirketi O3, yönetmen Altan Dönmez’le anlaşmazlık yaşadı. ‘Dizinin çekilen ilk bölümü beğenilmeyerek, 2 milyon TL’lik emek çöpe atıldı’ diye bir haber yapıldı. Sonuçta bir sorun var. Yeni yönetmen Cevdet Mercan’ın süre istediği söyleniyor. Bu da makul, öyle kaldığımız yerden devam dizisi değil. Senaryonun baştan yazıldığı da kulağıma gelenler arasında. Bu başlı başına bir sorun. Kadro da gözden geçiriliyormuş. Kısaca, iş uzayacak.

Yazmıştım, ‘Bu sezon için, bu dizi erken. En az bir yıl daha beklemek gerekiyor’ diye. Böyle bir iş bir defa yapılır. “Eee anlaşmalar var, yurt dışına söz verdik” diyecekler mesela, ‘bu haliyle alırlar mı’ diyeceğim. Daha önce denemesi yapıldı, ‘Fatih’ dizisinin ne hallere düştüğünü gördük. Bana sorarsanız aslında, ‘bu iş bizi aşar’ da diyeceğim, çok kızacaklar.
Bu yıl ekrana gelmemesi konusundaki ısrarımda ısrarcıyım! ‘Fatih’e yakışan
bir dizi olun, önemli olan bu.

 

 

 

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.