Ronaldo'suz düğün olmaz: Ramos, Ronaldo'yu davet etmedi

Real Madrid'in kaptanı ve 'winner' ruhunun temsilcisi Sergio Ramos evleniyor. 500 kişilik davetli listesinde çok az süre beraber oynadığı oyuncular bile varken, 9 sene takım arkadaşlığı yaptığı Cristiano Ronaldo yok. Ronaldo, Madrid'ten ayrılmadan önce Ramos'la araların soğuk rüzgarlar estiği sık sık dile getiriliyordu. Bu durum da en net kanıtı oldu.

Ronaldo'suz düğün olmaz: Ramos, Ronaldo'yu davet etmedi

Ramos-Ronaldo ikilisi

Ramos-Ronaldo ikilisi

Ronaldo 2009 yılında rekor bonservisle Real Madrid'e transfer olduğunda, şimdiki gibi 100 milyon euro'lar havada uçuşmuyordu. Astronomik bonservisli transferlerin ilklerinden olan Ronaldo, Real Madrid'e bambaşka bir hava katmıştı.

Ramos ise o zamanlar 23 yaşında gencecik ve pırpır bir sağ bek oyuncusuydu. Henüz 'lider stoper' değildi.

Yıllar içerisinde değişen çok isim oldu ama Marcelo, Ramos, Ronaldo ve Benzema hep takımdaydı. Özellikle Ramos ve Ronaldo takımın her zaman iki ağır topu oldu.

Sergio Ramos yerli olması, 2005 yılından beri takımda bulunması, hırsı ve kazanma isteği, takımı için en pis işleri bile yapması ve lider ruhlu olmasıyla bu takımın kaptanıydı.

3 yıl üst üste Şampiyonlar Ligi'nin kazanılmasında Ronaldo kadar emeği vardı. Hatta birçok kişi "Ronaldo olmasa da Real Madrid kazanabilirdi belki fakat Ramos'suz mümkün değil" diyordu.

Dağılış süreci

Dağılış süreci

9 yıllık bu uzun yolculukta birçok hadise oldu elbette. Ama özellikle 2017 yılında Ronaldo, Tottenham'a kaybettikleri Şampiyonlar Ligi maçından sonra Pepe, James Rodriguez ve Morata'nın takımdan gönderilmesinin kendilerini çok kötü etkilediğini söylemişti. Bahsi geçen oyuncular aynı zamanda Ronaldo'nun saha dışında da yakın arkadaşlarıydı.

Ramos ise bu yorum karşısında Ronaldo'ya katılmadığını, giden oyuncular olmadan da kupa kazandıklarını, takımın hiçbirini aramadığını ve güç kaybetmediğini söylemişti.

Bir kaptan olarak medya önünde takım arkadaşına net şekilde karşı çıkması ikilinin arasında bir çekişme olduğunun küçük bir kanıtıydı.

Madrid basını Ronaldo'nun yerine sık sık Neymar'ı yazdı. Ronaldo gidecek ve yerini PSG'den Neymar alacaktı.

Ramos, bir basın toplantısında bu iddialar için "Kulübün kapıları Neymar'a açık" diyerek söylentileri körükledi.

Nacho, Asensio, Ceballos, Isco ve Carvajal gibi oyuncular da Ramos'a yakındı ve onu destekliyordu.

Takımın biri defansta biri hücumda komutanı olan iki ismin bu çarpışmasından bir ayrılık çıkacağı artık kesinleşiyordu.

Tutkal görevi gören Zidane'ın ayrılığının ardından Ronaldo da Juventus'a gitti ve Madrid'te Ramos önderliği sürdü.

Ego çarpışması

Ego çarpışması

Bir ipte iki cambaz oynamaz derler. Bu sözü yanlış çıkacak istisnalar çok az. Ronaldo ve Ramos ikilisi 9 sene boyunca aynı takımda oynadı fakat tecrübe kazandıkça ikisi de lider, ikisi de güçlü ve ikisi de burnundan kıl aldırmayan oyunculara dönüştü.

Özellikle gençliğinden beri Real Madrid forması giyen ve kaptanlığa yükselen İspanyol Sergio Ramos, Madrid'in kendi evi olduğunu her fırsatta Ronaldo'ya gösterdi.

Şimdi düğün davetli listesinde Ronaldo'nun adının olmaması her şeyi açıklıyor aslında.

Biz iki futbolcu arasındaki sürtüşmenin çok azına şahit olmuşuz. Yaşananların muhtemelen çok azını biliyoruz. Real Madrid gibi büyük bir kulüpten bu tip sırlar kolay kolay çıkmaz. Bizler konuya ancak söylentilerin yayıldığı ya da oyuncuların verdiği demeçler kadar hakimiz.

Ronaldo düğüne davet edilmemesiyle ilgili bir şeyler söyler mi, bu pek olağan görünmüyor.

Muhtemelen geçmişe hiç bakmayacak ve olmamış gibi davranacak.

Bu makaleye ifade bırak