Dünya
17.07.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 17.07.2013-2:30

Rum lider müzakere için temsilci atadı

Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, Büyükelçi Andreas Mavroyannis’i Kıbrıs sorununun çözüm görüşmelerinde müzakereci olarak atadı

Sitene Ekle

SEFA KARAHASAN Lefkoşa

Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, Büyükelçi Andreas Mavroyannis’i Kıbrıs sorununun çözüm görüşmelerinde müzakereci olarak atadı. Anastasiadis ilk önce Mavroyannis’in ismini Rum Ulusal Konseyi’ne sundu. Ulusal Konsey’de yapılan görüşmelerin ardından Mavroyannis’in adı onaylandı. Rum Hükümet Sözcüsü Hrisotos Stilianidis, Mavroyannis’in partilerin oy birliğiyle bu göreve atandığını söyledi. Kıbrıs Türk tarafı ise Rumların bu adımını yakından izliyor.
Liderler müdahale edecek
Milliyet’e konuşan üst düzey bir yetkili, “Daha önce de Rumların görüşmecisi vardı. Şimdi boş olan koltuğa Mavroyannis atanmış oldu” dedi. BM Genel Sekreteri’nin misyonunun “görüşmeleri iki lider yürütür” şeklinde olduğunu anlatan yetkili, “Şu anda Kıbrıs Türk tarafında Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun Özel Görüşmecisi Osman Ertuğ. Osman Ertuğ ile Mavroyannis süreci götürecek. Gerektiği noktalarda liderler sürece müdahil olacak” diye konuştu. 


Etiketler:
Bilgi Yarışması1979 yılında bir suikast sonucu öldürülen gazetecimiz hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Beatles grubunun 1980 yılında öldürülen üyesi kimdir?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.