Dünya
07.12.2017 - 15:49 | Son Güncelleme: 07.12.2017-23:23

Rusya: Suriye'de DAEŞ kontrolünde yerleşim kalmadı

Ortadoğu'da tarihi bir an yaşandı. Rus ordusu, terör örgütü DAEŞ'in elinde hiçbir yerleşim birimi kalmadığını resmen açıkladı!

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Dairesi Başkanı Orgeneral Sergey Rudskoy, Suriye'de terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde hiçbir yerleşim yerinin kalmadığını duyurdu. Açıklamada, Rus ordusu DAEŞ’i Suriye’de yok etme görevini tamamladıklarını açıkladı.

Rudskoy, bombardıman uçaklarının terör örgütünü yok etmek için emsalsiz bir güç kullandığını öne sürdü. "IŞİD'e yönelik operasyonun final aşamasına Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri'nden kapsam ve askeri imkanlar açısından eşi benzeri görülmemiş sayıda uçak katıldı. Muharip birliklere destek amacıyla her gün 100'den fazla sorti ve yaklaşık 250 atım yapıldı" dedi.

Operasyonda uzun menzilli uçakların da kullanıldığını kaydeden Rudskoy, Rus savaş uçaklarının militanlara ait mevzileri, mühimmat ve silah depolarını, zırhlı araçlarını ve ağır silah yüklü arazi araçlarını imha ettiğini belirtti.

us ordusu, bundan sonraki hedefinin ateşkesi korumak ve barışı sağlamak olduğunu ifade etti.

Kasım ortasında da Irak’ta terör örgütü DAEŞ’in elinde bulundurduğu son kasaba Rava’nın geri alındığı bildirilmişti.


Bilgi Yarışması'Akıl Oyunları' adlı filmin konusu olan ruh hastalığı hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.