19.05.2017 14:52 | Son Güncelleme:

Sabriye Şengül kimdir? (Survivor 2017 Ünlüler)

Sabriye Şengül kimdir sorusu gündemden düşmüyor. Survivor Ünlüler takımında yarışan Sabriye Şengül doğal tavırları ve hırslı yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sürekli eleme potasına girmiş olan Sabriye Şengül'ün özel hayatında neler yaptığı araştırılıyor. İşte ayrıntılar...

Sabriye Şengül'ün Survivor'daki tavırları ve konuşmaları izleyicileri eğlendiriyor. Survivor 2017 yarışmasında Ünlüler takımında yer alan Sabriye Şengül oldukça popüler bir hale geldi. Boks ile uğraşan Sabriye Şengül'ün gerçek hayatındaki bilgileri merak ediliyor. İşte tüm bu detayları derledik...

SABRİYE ŞENGÜL KİMDİR?

1988 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Sabriye Şengül, boks ile ilk olarak 18 yaşında 2006 yılında tanıştı. Boks ile 2006 yılında tanıştıktan sonra, hayatı değişmeye başladı. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini tamamlayan Sabriye Şengül, boksa olan ilgisini ve yeteneğini keşfetti. Yarışmada seyirciler tarafından da görüldüğü gibi genel olarak erkeksi bir tavır sergilemektedir. 

Sert mizacı ile tanınan Sabriye Şengül, çocukluk yıllarında sürekli olarak erkek arkadaşları ile vakit geçirdiğinden dolayı tavırlarının da bu doğrultuda geliştiğini açıklamalarında söyledi. Lise eğitimi sırasında antrenörü tarafından boks yapmaya teşvik edildi ve bu yolda ilerlemeye başladı. Boksa ilk başlamış olduğu zamanlarda ablası tarafından bu durum pek sıcak karşılanmadı ancak Sabriye Şengül yılmadı ve hayallerinin peşinden koştu. Bir spor salonuna kaydını yaptırdıktan sonra özel olarak boks eğitimi aldı. Sabriye Şengül, yalnızca yakın çevresinde bulunanlar tarafından değil bazı önemli antrenörler tarafından da fark edildi. Bu doğrultuda da göstermiş olduğu üstün performanslar ile Türkiye Boks Şampiyonu oldu. Milli formayı da giyen Sabriye, ülkemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil etti. 2015 yılından sonra da profesyonel olarak boksa devam etti. Kickboksta hiç mağlubiyeti bulunmayan Sabriye Şengül, göstermiş olduğu başarı sayesinde de altın kemer aldı. Başarı adımlarını tırmanan Sabriye, Türkiye tarafından tanınan bir fenomen haline geldi. 

Boks ve Kickboks’ta 3 Türkiye şampiyonluğunu elinde bulunduran Sabriye Şengül, aynı zamanda da K1 Dünya Karması Şampiyonluğu ve Uluslararası Boks Şampiyonluğu’na da sahiptir. 

Survivor 2017 yarışması genel istatistikleri incelendiğinde 12 yarışmacı içinde 11. Sırada kendisine yer bulan Sabriye Şengül, toplamda 2017 oyunda yarışmış. Yarışmış olduğu 207 oyunun 76 tanesinden galibiyet ile ayrılırken 131 tanesinden de mağlubiyet ile ayrıldı. Yarışmacının şu ana kadar göstermiş olduğu performans sonucunda el etmiş olduğu puan ise 128’dir. Sergilediği performanslar sonucunda performans değeri de 0.62 olarak belirlenmiştir. 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0