Saç dökülmesi, stres, hastalık, genetik özellikler, vitamin - minarel eksikliği, aşırı kilo kaybı, çevresel faktörler gibi pek çok nedene bağlı olarak çoğu insanda görülür. Dökülmenin şekli farklı olsa da özellikle son yıllarda kadınlar da erkekler kadar saç dökülmesinden şikayetçidir.


 
Uzun süren klinik çalışmalar sonucu ortaya çıkartılan Alopecia Deri Spreyinin  içeriğindeki Alopecia aktifi, saç dökülmesini önleyici ve saç oluşumunu uyarıcı özelliğe sahiptir. Alopecia Deri Spreyi, saç kaybını yavaşlatan DHT’nin saç folikülleri tarafından alımını azaltır ve saçın tekrar çıkmasını sağlar. Aynı zamanda saç derisindeki yağ dengesini düzenler, kök hücrelerine inerek kan dolaşımını hızlandırır, dökülmeye neden olan genleri bloke eder ve yıpranmış kök hücreleri besleyerek canlandırır. Alopecia Deri Spreyi, saçın dökülmesini önlerken içeriğinde bulunan vitamin kompleksler sayesinde kök hücrelerin ve saçın güçlenmesine, saç tellerinin sağlıklı gelişimine ve kalınlaşmasına katkıda bulunur. Ayrıca yeniden çıkan saçları kötü çevre koşullarından koruyarak saça hacim kazandırır.

Türkiye Distribütörü olan HD İlaç tarafından satışa sunulan, hem kadınların hem de erkeklerin kullanabileceği Alopecia Deri Spreyi, dökülmenin olduğu kuru ve saçlı deri bölgesine sıkılır, masaj yapılarak emilimi sağlanır. Sabah ve akşam olmak üzere, temiz saça günde 2 ya da en fazla 5 püskürtme önerilir. Saç derisine sıkılan spreyin, en az 2 saat kafa derisinde kalması gerekmektedir. Bir şişesinde 30 günlük kullanım dozu içeren Alopecia Deri Spreyi ile düzenli uygulama sonrasında saç dökülmesini ilk ay kontrol altına alınır. 4 ile 6 ay sürekli uygulamadan sonra ise saç oluşumu başlar ve etkinliği 12 ay sonunda fark edilir şekilde görülür. Etkinliği ve güvenirliliği klinik testlerle kanıtlanmıştır. Alopecia Deri Spreyinin içinde cinselliği etkileyen hiçbir madde bulunmamaktadır.

Fiyatı 74 TL’den satışa sunulan saç dökülmesine karşı olan ALOPECIA Deri Spreyi için Eczacınıza danışın.