Sağlık

Diş ağrısına ne iyi gelir?Diş ağrısı, acı veren ve sıkıntılı bir süreçtir. Özellikle diş bakımı düzenli yapılmadığında çürüme ve enfeksiyon gibi belirtiler, ağrıyı tetikleyen faktörlerden biridir. Peki, ilaç kullanmadan doğal yöntemlerle diş ağrısı nasıl geçir, diş ağrısına ne iyi gelir?
Deodorantlar Alzheimer riski taşıyorAlüminyum bileşenleri içeren deodorantın Alzheimer hastalığına yol açabildiğini söyleyen Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Fikret Kaya, deodorant ve parfüm alırken dikkat edilmesi hususlar hakkında bilgiler verdi.
Kalp yetersizliği belirtileriStres, zorlu yaşam koşulları ve sağlıksız beslenmeye kalp dayanmıyor. Türkiye’de 2 milyon kişide kalp yetersizliği var. Hastalık 40 yaşından sonra herkesi tehdit ediyor! Ayaklarda şişme, çabuk yorulma, aşırı kaygı ve nefes darlığı ile belirti veriyor ama iş işten geçmiş oluyor…
Obezitenin yol açtığı 11 sağlık problemiGenetik mutasyonlar, diyet, yaş ve fiziksel aktiviteden etkilenen kronik bir hastalık olan obezite sadece estetik bir sorun değil, vücudun tüm sistemlerini olumsuz yönde etkileyen, bunun sonucunda pek çok hastalığa zemin hazırlayan ciddi bir problem.İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Keramettin Şar obezitenin en sık yol açtığı 11 sağlık sorununu anlattı, önemli bilgiler verdi
Reflüde endoskopiyi ihmal etmeyin!Uzmanlar reflünün mide kanseri ile benzer belirtiler verdiğine değinerek, reflü hastalarında endoskopinin önemine dikkat çekiyorlar.
Antibiyotik kullanırken nasıl beslenmek gerekir?Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceği için çalışan Sabri Ülker Vakfı, antibiyotik kullanımı sırasında beslenmenin önemine dikkat çekiyor. Antibiyotiklerin bağırsaklardaki bakteri dengesinde değişime yol açabileceğinin altını çizen Sabri Ülker Vakfı, antibiyotik kullanırken nasıl beslenilmesi gerektiğine dair önemli bilgiler paylaşıyor.
Hastalıksavar besinlerVücudun grip virüsüyle savaşı ortalama 1-2 hafta sürüyor. Bu savaştaki en büyük destekçimiz, 13 hastalıksavar besin… Diyetisyen Fatma Özsel Özcan, hastalıksavar besinleri açıkladı.
Cilt kanseri dudaklarınızın görüntüsünü bozmasınHem erkeklerde hem kadınlarda en çok görülen kanser türü cilt kanseridir. Vücudumuzun en fazla güneş gören bölgeleri aynı zamanda cilt kanserinin de en sık görüldüğü yerlerdir. Ciddi dudak kayıplarının önüne geçebilecek tekniği geliştiren Türk Hekimi KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu konuyla ilgili çeşitli bilgiler verdi.
Epilepsi nöbeti geçiren birine nasıl müdahale edilmeli?Epilepsi nöbetleri, farklı şekillerde meydana geliyor.Yere düşme, kasılma ve vücutta atmaların olduğu bazı nöbetlerin tehlikeli olabileceğini belirten uzmanlar, epilepsi nöbeti geçiren kişiye su ve yiyecek verilmemesi gerektiğinin altını çizdi.
Proteze götüren 5 yanlışOrtopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Vahit Emre Özde, eklem kalça veya diz protezine götüren 4 yanlışımızı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
Dr. Ender Saraç’tan sigara isteğini azaltan karışım tarifiDiyetisyen ve beslenme uzmanı Dr. Ender Saraç, sigarayı bırakmak isteyen kişilere melisa ve karanfilden oluşan karışım çayı önerdi. Dr. Saraç, “Bu karışım hem sinir sistemini rahatlatır hem de toksin atmaya yardımcı olur. Günde 3-4 fincan melisa karanfil çayı içmeliler” dedi.
Kolon kanseri riskini azaltmanın yollarıKolon kanseri riskinizi önemli ölçüde azaltmanız söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken bazı önemli durumlar vardır. Günlük hayatta beslenmemizde yaptığımız ufak tefek değişikliklerle, kolon kanserinden korunabiliriz. İşte kolon kanseri riskini azaltmanın yolları…
Pazar Kahvesi