Sağlık

Mide sağlığına yararlı 3 besinDaily Mail'in yeni araştırmasına göre bazı sebzeler yararlı mide bakteri seviyemizi artırarak uyku kalitemizi düzeltiyor ve stresten kurtulmamıza yardımcı oluyor. İşte o besinler...
Roobios çayı faydalarıHalk arasında kızıl çay olarak bilinen roobios çayı, antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Kanserden kolik hastalıklara kadar birçok hastalığa faydası bulunan roobios çayını şimdiye kadar tüketmediğiniz için pişman olacaksınız.
Uyku felcinin nedenleriUyku felci, kişinin uyanık olma durumundan uykuya geçiş süresinde görülen uyku sorunudur. Bu durumda kişi kaslarını hiçbir şekilde hareket ettiremez ve çeşitli halüsinasyonlar görür. Peki uyku felcinin nedenleri nelerdir?
Adet kanamasının rengi nasıl olmalı?Adet kanamanızın rengi sağlığınız hakkında bazı ipuçları veriyor. Peki adet kanaması hangi renk olmalı?
Sağlığınıza yararlı 10 alkali yiyecekSağlığımız için vücudumuzun pH seviyesi alkali değerler arasında olmalıdır. Ancak yediğimiz çoğu besinler asitli ve sağlığımızı olumsuz etkiliyor.İşte sağlığınıza yararlı 10 alkali besin...
El dezenfektanları sürekli kullanmanın zararlarıDezenfektanlar ellerinizdeki mikrop ve bakterilerin çoğunu öldürür. Ancak bu ürünlerin aşırı kullanımı başka sağlık sorunlarına yol açabilir...
Polen alerjisi öksürük yapar mı?Polen hayat standartlarını etkileyen önemli bir alerji. Peki polen alerjisi öksürüğe neden olur mu? Olursa bunu nasıl anlarız?
Cinsel hayatı etkiliyorÇevresel sinir sistemindeki sinirlerin hasar almasına periferiknöropati denir. Peki bu durumun cinsel hayata nasıl etki ettiğini biliyor musunuz?
Bu nedenler kadınların kalbini yoruyor!Kalp, bazen duygusal bazen de bedensel hastalıklar nedeniyle yoruluyor. Her ne kadar erkek hastalığı olarak bilinse de kadınların bir takım bedensel ve ruhsal sorunları kalp rahatsızlıklarına zemin hazırlayabiliyor.
Kendi cenazesine giderken uyandıÖldü diye cenaze töreni yapılan 17 yaşındaki genç, mezarlık yolunda uyanınca akrabaları neye uğradığını şaşırdı.
Her gün ağrı kesici kullanmak iktidarsızlığa neden olabilir!Kronikleşmiş baş ağrınız var ve sürekli ağrı kesici kullanmak zorunda mı kalıyorsunuz? Bu haberimizi okuduktan sonra ağrı kesici alırken bir kere daha düşüneceksiniz.
Kanserden korunmanın pratik yollarıKanserden korkmak yerine hayatınızda birtakım değişikliklere giderek kanseri bedeninizden uzaklaştırabilmeniz mümkün olabilir.