Sağlık

Katarakt tedavisinde akıllı lenslerGöz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Söyler kataraktın ne olduğu, belirtilerini ve tedavisini anlatıyor.
Kulak ağrısına en doğal yöntemKulak ağrısı çeken herkes bunun ne kadar acı verici bir durum olduğunu bilir. Ancak artık kulağınız ağrıdığında doğal yollarla geçirebileceksiniz. Nasıl mı? İşte kulak ağrısını geçirecek en doğal yöntem…
Çocuğumu büyütürken nelere dikkat etmeliyim?Sağlıklı toplumun temelleri ancak sağlıklı doğan ve sağlıkla büyüyen çocuklar ile atılacaktır. Büyürken en çok emek gerektiren canlı türü insandır.
Görenler hamile sandı ama ölüyordu16 yaşındaki genç kızın karnı her geçen gün büyürken görenler hamile sanıyordu. Karnından çıkan herkesi şoke etti.
Kabızlıktan kurtulmak için anüsüne soktuğu şey şoke etti49 yaşındaki adam kabızlıktan kurtulmak için tedaviyi reddedip kocakarı yöntemlerine yönelince hastanelik oldu.
Benlerin tehlikeli olduğu nasıl anlaşılır?Melanom oldukça tehlikeli ve ölümcül bir cilt kanseri türüdür. Melanomların %25'i sıradan doğum lekelerinden ve benlerden oluşur. Peki ölümcül lekeler normal benlerden nasıl ayırt edilir?
Küçük doktorlar bu akademiden mezun oluyorHafta sonunda çocuğuyla hem eğlenceli hem öğretici bir etkinlik arayanların yeni adresi Küçük Doktorlar Akademisi.
Diyaliz hastası artıyor; organ bağışı yetersiz; peki çare ne?Ankara’da gerçekleştirilen Evde Diyaliz Tedavileri Toplantısı’nda konuşan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Ok, diyaliz hastası sayısı artarken organ bağışının yetersiz kalmasının yarattığı çıkmaza dikkat çekti ve önerilerde bulundu.
Bel ağrısı hamilelik yükünüzü ağırlaştırmasınHamilelik sürecinde değişen fizyoloji, büyüyen karın, ağırlaşan beden gözünüzü korkutmasın.
Adet düzensizliği hangi hastalıkların belirtisi?Pek çok kadın çeşitli nedenlerden adet düzensizliği yaşar ancak çok azı bu durumu ciddiye alır. Adetiniz kesildiyse, aşırı kanamanız oluyorsa veya düzensiz adet oluyorsanız bu, ciddi hastalıkların habercisi olabilir.
Karaciğer yağlanmasını önleyen 8 etkili önlemProf. Dr. Nurdan Tözün, karaciğer yağlanmasına karşı alınabilecek 8 etkili önlemi anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
Geç saatlere kadar oturduğunuzda vücudunuzda olanlarGece geç saatlere kadar oturmak ertesi günü hiç etmenin yanı sıra vücudunuzda ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirebiliyor.