Sağlık

Deniz suyunun faydalarıYaz aylarında serinlemenin ve ferahlamanın en güzel yolu denize girmek. Tabi ki imkanı olanlar için ve tatile gidenler için… Üstelik denize girmek için serinlemekten çok daha fazla nedeniniz var. İşte deniz suyunun faydaları:
Sıcak suyun faydalarıSuyun faydaları artık herkes tarafından biliniyor. Ne derece sağlıklı olduğu kanıtlanmış bir gerçek. Ancak bir de sıcak su faktörü var. En az su kadar faydalı sıcak su ne işe yarıyor?
Tırnak batmasına soğan lapasıTırnak batması çok sık karşılaşılan bir sorun. Peki tırnak batması tedavisi için doğal yöntemler kullanmaya ne dersiniz? Tırnak batması tedavisi için en etkili doğal yöntem ise her derde deva olan soğan. İşte tırnak batmasına soğan lapası tedavisi:
Gözde kaşıntı ve kızarıklık neyin belirtisi?Gözünüzde kaşıntı, kızarıklık, şişlik, yanma ve sulanma varsa dikkat! Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Barış Sönmez, bu belirtiler yaşandığında acilen hekime danışılması gerektiğini söyledi.
B12 vitamini eksikliği nedenleriB12 vitamini vücut için oldukça önemli olan vitaminler arasında yer almaktadır. B12 vitamini eksikliği tedavi edilmediği taktirde vücutta ciddi sağlık sorunları meydana gelebilir. B12 eksikliği nedenleri, b12 vitamini eksikliği kimlerde görülür, B12 vitamini eksikliği belirtileri nelerdir diye merak ediyorsanız tüm soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.
Paketli yiyeceklerin içinde gerçekte ne var?Paketli yiyecekler hayatımızın her alanında mevcut. Peki bu tip yiyeceklerin içeriklerinde gerçekte neler var?
Makatta çatlak nedir, nasıl tedavi edilir?Makat çatlağı tuvalete gitmeyi kabus haline getiren oldukça sancılı ve rahatsız edici bir durumdur. Tıpta anal fülsür olarak bilinen bu rahatsızlık, halk arasında makat çatlağı olarak biliniyor. Çoğu zaman doktora gitmekten çekinildiği için makat çatlağı, tam bir işkence haline dönüşebiliyor. Oldukça sancılı ve zor geçen makat çatlağı nedir, nasıl tedavi edilir diye merak ediyorsanız tüm sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz…
Soğanlı sütün faydalarıDoğadaki yetişen her şeyin bizler için faydası olduğu bir gerçek. Peki, soğanla sütün birleştiğinde sağlığımız için oldukça faydalı bir hale geldiğini biliyor muydunuz? İşte soğanla sütü kaynatıp içtiğinizde sağlayacağı faydalar…
Beyaz dutun iyi geldiği hastalıklar ve alternatif tedavi yöntemleriDr. İbrahim Saraçoğlu egzamaya, kandaki oluşan iltihaba ve kapanmayan yaralara karşı alternatif tıp tedavi yöntemlerini paylaştı. İşte beyaz dutun iyi geldiği hastalıklar ve alternatif tedavi yöntemleri…
Gözünden 27 kontakt lens çıktıİngiltere’de özel bir hastanede göz doktorları hayatlarının şokunu yaşadı. Hastanın gözünden 27 lens çıktı.
Yastığın altına sarımsak koymanın faydalarıYemeklerde sıklıkla tükettiğimiz ve şifa niyetine bolca tükettiğimiz sarımsağı yastığınızın altına koymayı denediniz mi? İşte sarımsağı yastığınızın altına koyduğunuzda ortaya çıkan faydalar…
3 boyutlu yazıcı ile silikondan yapay kalp ürettilerİsviçreli bilim adamları, kalp nakli için sıra bekleyen milyonlarca insana umut oldu. Üç boyutlu yazıcıdan yapay kalp üretildi.