Sağlık

Diş sıkma sorununa botoks tedavisiDiş Hekimi Pertev Kökdemir uyarıyor: “Gece farkında olmadan dişlerinizi sıkıyor ve sabah çene ağrısı ile mi uyanıyorsunuz? Stresin sebep olduğu günümüzün en önemli hastalıklarından ‘Bruksizm’ sizin de kapınızı çaldı demektir.”
Zayıflatıcı krem deyip geçmeyinDr. Fevzi Özgönül zayıflamak için kullanılan ürünlerle ilgili bilgi verdi.
D vitamini eksikliği (D vitamini eksikliği nedenleri ve tedavisi)D vitamini eksikliğinedir? D vitamini eksikliği nelere sebep olur ve tedavisi nedir? Bu soruların cevaplarını herkes bilmeli, çünkü D vitamini eksikliği birçok soruna neden oluyor. İşte D vitamini eksikliği, nedenleri ve tedavisi…
Koku alma duyunuz zayıfladıysa ölüyor olabilirsiniz!Koku alma duyusunun sorunsuz bir şekilde işlemesi için burunda bulunan hücrelerin devamlı yenilenmesi gerekir. Koku alma duyusu kaybı yaşanması demek vücutta daha az hücre yenilenmesi yaşandığının bir göstergesidir.
Göz sağlığı için 10 pratik bilgiGöz sağlığıyla ilgili dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir? Göz sağlığı için 10 pratik bilgi...
Kadın hastalıklarında etkili yöntem Laparoskopik cerrahiLaparoskopik cerrahi yöntemi sayesinde kadın hastalıkları daha acısız ameliyat edilebiliyor ve iyileşme dönemi daha kısa sürüyor.
'Yaş 70, iş bitmiş' sözü geçmişte kaldıPsikolog Fehime Hamaloğlu, "Toplumda yaşlandıkça unutkanlığın normal olduğu gibi bir kanı yaygındır. Bu kesinlikle çok yanlıştır." diyor.
Polikistik over sendromu (PCO) hakkında bilmeniz gerekenlerKadınların doğurganlık döneminde en sık karşılaştığı hormonal bir bozukluk olan polikistik over sendromu internette her ay 100,000'den fazla kez aranmaktadır.
Böbrek taşını kırmak için ne yapmak gerekir?Böbrek taşı sorununuz varsa böbrek taşına karşı neler yapmanız gerektiğini uzmanlar açıkladı.
Kulağımız çınladığında ne yapmalıyız?Kulak çınlamasının altında birçok etken olabilir. Bu rahatsızlık muhakkak bir kere bile olsa herkesin başına gelebilen bir rahatsızlıktır. Peki, bu rahatsızlık nasıl giderebilir? Kulak çınlamasını gidermek için ne yapmak gerekir?
Yürüyüş yapan geç yaşlanıyorSağlığımızı korumak için egzersizi hayatımızdan çıkartmamalıyız. Ancak sadece yürüyüş yapmak bile çok şeyi değiştiriyor.
İdrar kaçırmaya iyi gelen tedavi yöntemleri neler?İdrar kaçırma sorununuz varsa bir kaç basit egzersiz ve önlem ile idrar kaçırma sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz