Sağlık

Sağlıksız olduğunuzu gösteren işaretlerSağlıksız bir beslenme düzenine sahip olmanız halinde vücudunuzda birtakım değişimler gözlenebilir. Bu sinyalleri dikkate almamanız halinde ise çok daha sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. İşte görüldüğünde dikkate almanız gereken o sinyaller…
Genital estetik hakkında merak edilenlerJinekolog Op. Dr. Mustafa Alihanoğlu, son zamanlarda hızla artan vücut estetiğinin görünmeyen bölümleri olan genital alanların estetiğiyle ilgili bilgi verdi.
Ananas kabuğunun daha önce hiç duymadığınız faydalarıLezzetiyle damaklarda enfes bir tat bırakan ananasın kabuklarının da faydalı olduğunu biliyor muydunuz? İşte ananas kabuğunun hayatınızda büyük etki yaratacak faydaları…
Her gün bir adet kabuğu soyulmuş limon yemenin faydalarıHer gün bir adet kabuğu soyulmuş limon yerseniz ne olur? Doğal şifalı bir ürün olan limonu günlük olarak tüketerek birçok faydasından yararlanabilirsiniz. İşte günlük kabuğu soyulmuş limon tüketmenin faydaları…
Türkiye’de D vitamini eksikliğinin nedenleriÜlkemizde D vitamini eksikliği oldukça yaygın görülüyor. Türkiye'de D vitamini eksikliğinin nedenlerini Prof. Dr. Serap Semiz anlattı.
Beslenme Uzmanı Dr. Ender Saraç: Aronya meyvesi sağlık saçıyor!Mor meyvelerin oldukça yüksek antioksidan kapasiteleriyle sağlık saçtıklarını belirterek, “Aronya’nın da yüksek oranda antioksidan içeren bir meyve olduğunu açıkladı ve faydalarını bir bir sıraladı.
Besinler D vitamini ihtiyacını karşılar mı?D vitamini eksikliği pek çok kişide görülüyor. Peki besinler D vitamini ihtiyacını karşılamaya yeter mi?
Prostat kanserini engellemek için bu besinleri tüketinErkeklerin karşılaştığı en büyük sağlık sorunlarından birisi olan prostatı beslenme düzeninizi değiştirerek engelleyebilirsiniz. Prostat oluşumunu engelleyen besinler nelerdir merak ediyorsanız sizler için özel olarak hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz. İşte o besinler…
Misofonya nedir?Misofonya nedir? Misofonya belirtileri nelerdir? Dr. Mehmet Yavuz, misofonya ve tedavi yöntemini anlattı.
Uzmanlar uyarıyor: Beyin sağlığı için bu besinleri tüketin!Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, türk kahvesinin beyin sağlığı için ne kadar önemli olduğunu açıklayarak, sağlığımız açısından önemli olan ve sürekli olarak tüketmemiz gereken besinleri açıkladı.
Baş ağrınızın nedeni bağırsaklarınız olabilirGastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Koral Önal, huzursuz bağırsak sendromu olarak bilinen ‘İrritabl Bağırsak Sendromu’nun (İBS) belirtilerini anlattı, tedavisi konusunda bilgi verdi.
Folik asit eksikliğinde ne olur?Özellikle biz kadınlar folik asiti, hamilelik döneminde ilk üç ayda, hatta kadın doğum doktorumuza hamile kalmayı düşündüğümüzü söylediğimizde kullanmaya başlatıldığımız bir vitamin olarak biliyoruz.
Küpeler Konuşsun