Sağlık

Papatya çayı ölüm riskini azaltıyorUzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, papatya çayının kadınlarda ölüm riskini azalttığı belirtildi.
Keten tohumu nedir, faydaları nelerdir?Keten tohumu nedir, faydaları nelerdir son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız sorulardan birisi. Keten tohumu insan vücudu üzerindeki önemli faydaları ile en merak edilen bitkiler arasında yer alıyor. Keten tohumu faydaları arasında en dikkat çekici olanı ise sağlıklı bir biçimde kilo vermenize yardımcı olması. Keten tohumu nedir,faydaları nelerdir öğrenmek istiyorsanız tüm merak edilenleri sizler için yazımızda toparladık.
Vücudunuzdaki su azalmasının neden olduğu hastalıklarVücuda yeterli miktarda su alınmaması pek çok önemli sağlık sorununa neden olabiliyor. İç Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Tülay Kadıoğlu, “22 Mart Dünya Su Günü” öncesinde düzenli su tüketiminin sağlık üzerindeki etkileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Gribi 1 günde yok eden ilaç bulunduJapon Bilim İnsanları, yeni geliştirdikleri ilaç ile grip virüsünü tek seferlik kullanımda tamamen yok ediyor. 24 saat içinde virüsü vücuttan atan ilaç, yakın zamanda piyasada olacak.
Pet şişeler hangi hastalıklara neden oluyor?Bazı ülkelerde satışı yasaklanan pet şişelerin yapılan araştırmalar sonucunda tehlike saçtığı ortaya çıktı. Yapılan araştırmalar sonucunda pet şişe kullanımı bakın hangi hastalıklara neden oluyor…
Uzun süren ishal hangi hastalıklara işaret ediyor?Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Suna Yapalı, Bu nedenle mutlaka Gastroenteroloji hekimine danışmak gerekir. İshalin başlangıç zamanı, son dönemde kullanılan ilaçlar, geçirilen operasyonlar, seyahat öyküsü, ailede kanser öyküsü bildirilmelidir. Doç. Dr. Suna Yapalı, uzamış ishale yol açan 10 nedeni anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
Magnezyuma ihtiyacınız olduğunu gösteren işaretlerMagnezyum, hücrelere, kaslara ve vücudumuzda oluşan protein dengesini sağlamaya yardımcı olan önemli minerallerdendir. Sağlıklı bir şekilde yaşamımızı sürdürebilmek için magnezyum eksikliği yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde magnezyum eksikliği ciddi sağlık sorunları ve hastalıkları beraberinde getirebilir. Vücudunuzda her gün yaşadığınız herhangi bir belirtinin magnezyum eksikliğine işaret edip etmediğini öğrenmek için birazdan vereceğimiz bilgileri mutlaka okuyun.
Cep telefonu kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerFizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nural Aydın, başta cep telefonu olmak üzere mobil cihazların kullanımı ve düşük ergonomiye bağlı olarak bel, boyun fıtıkları, boyun kökenli baş ağrıları, tendon hasarlanmaları ve sinir sıkışmalarının görülme sıklığının arttığına dikkat çekiyor.
1 Günde kolonu temizleyen karışım tarifiBağışıklık sistemin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi, sindirim sisteminin (kolonun) temizlenmesi oldukça önemlidir. Bağırsaklardaki toksinleri istenmeyen toksinlerden sadece 1 günde temizleyebileceksiniz.
Polikistik Over Sendromu’nda beslenme önerileriPolikistik Over Sendorumu, üreme çağında olan yaklaşık her dört kadından birini etkileyen ve çok sık görülen kadın endokrin bozukluklarından biridir. Polikistik Over Sendromu’nun tedavisinde başarılı yönetimi için ise “Beslenme Tedavisi” olmazsa olmaz faktörlerin başında geliyor. PKOS’ta en çok merak edilen konu genellikle karbonhidratlar oluyor.
Bahar yorgunluğuna en doğal çözümBaharın gelmesiyle birlikte havadaki elektrik yükü artıyor ve bundan dolayı kendimizi daha halsiz, yorgun ve gergin hissediyoruz. Aslında bu belirtiler bahar yorgunluğu sendromuna yakalanmanın habercisi. Uzmanlar, bu durumun önüne geçebilmek için doğal bir yöntem öneriyorlar.
Faset sendromu nedir?Göz ardı ettiğimiz bel, boyun ve sırt ağrılarının sebebi faset sendromu olabilir. Peki faset sendromu nedir? Girişimsel Nöroradyoloji Uzmanı Doç. Dr. Eren Erdem faset sendromu ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Asi Perşembe