İstanbul

Yerel Haber
21 Ocak 2019 - 11:38

Sağlıklı Beslenmenin Ar-Ge’sine Yatırım Yapılıyor

İnovasyona ve Ar-Ge'ye yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren şirketler sağlıklı beslenmeyi pratikleştiriyor.

Sağlıklı beslenme için Ar-Ge çalışmalarını sürdürülüyor. Duru Gıda, günümüzün değişen yaşam koşullarına uygun olarak;  zamanı az olan ancak sağlığı ve lezzeti önemseyen, yoğun bir iş temposunda çalışan insanlar için pratik ürünler geliştiriyor. 
 
Duru Bulgur Gıda Mühendisi Ece Duru, yoğun iş hayatının insanları hızlıca hazırlanmış, geçiştirme gıdalara yönelttiğini belirtti. Duru, “Tüketicilerimizin farklı beklentilerini göz önüne alarak yoğun bir iş temposunda çalışan insanlar için sağlıklı ve hazırlanması çok pratik alternatif ürünler geliştiriyoruz. Son ürünümüz Duru Pratik’te bunlardan biri” dedi.
 
Besleyici ve lezzetli bakliyat ürünleri
 
Duru, “Bakliyat, sofralarımızın vazgeçilmez besinleri arasında. Besleyici olmalarının yanı sıra çok farklı şekillerde sofralarımıza lezzet katıyorlar. Kimi zaman sıcak yemek olarak tüketiyor, kimi zaman da bir avuç nohutla alternatif bir yemek yapıyoruz. Bakliyatın pişme süresinin uzunluğu iyi beslenmek isteyenlerle arasına bir mesafe koyuyor. Kimse hızlıca hazırlayacağı bir salata için saatlerce nohut ya da fasulye kaynatmak istemiyor. Bu durumda haşlanmış ürünler hızlı bir çözüm sunuyor, kurtarıcı oluyor.  Pratikçe hazırlanan yemekler ya da salatalara katılan ürünler; sağlıklı beslenmek isteyenlere yepyeni bir imkan sunuyor” diye konuştu. 
 
Ürünlerinin tamamen doğal içerikli olduğunu vurgulayan Duru, şunları kaydetti:
 
“Ürünler sadece kuru bakliyat, su ve tuz içeriyor. Kendi ambalajı ile kendi suyunda pişiyor ve sterilize oluyor. Sterilizasyon yüksek sıcaklık ve kısa sürede kapalı şekilde gerçekleşiyor ve raf ömrü uzun bir ürün doğuyor. Suyunu da yemeklerde kullanabiliyoruz. Pişme sırasında ürünlerden suya geçen besin öğelerini de kullanmış oluyoruz.”  
 

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.