Sağlıklı Beslenme

Karabiberin hiç duymadığınız faydalarıYemeklerin vazgeçilmezi karabiberin sağlığınıza çok yönlü faydalar sağladığını biliyor muydunuz?
Maden suyunun daha önce hiç duymadığınız faydalarıVitamin ve mineral açısından zengin olan maden suyunun, Alzheimer hastalığından kemik ve diş hastalıklarına kadar birçok hastalığı engellediği belirlendi.
D vitamini eksikliği nasıl önlenir?D vitamini, beyin gelişiminden kas gelişimine kadar birçok vücut fonksiyonunu güçlendirir. Peki D vitamini nasıl sağlarız...
Et yemeden protein ihtiyacını karşılamanın yollarıEt, sürekli tüketildiğinde damar tıkanıklığı ve kalp rahatsızlıklarına yol açabilir. Bu nedenle dengeli beslenmek için protein ihtiyacını et dışında başka besinlerden de sağlayabiliriz.
Kabızlığa neden oluyor!Protein, doğru beslenme düzenimizi destekler ve vücudumuzun proteine ihtiyacı vardır. Ancak aşırı tüketimi kabızlığa neden oluyor!
En etkili 10 bitki çayıSoğuk havaların en lezzetli koruyucusu bitki çayları sizi virüslerden koruduğu gibi buharları da sinüs ve ciğerlerinizi rahatlatır. Peki en etkili bitki çayları hangisi biliyor musunuz?
Chia tohumunun faydalarıChia tohumunun faydaları saymakla bitmiyor... Yüksek omega 3, lif ve antioksidan içeren chia tohumunu smoothie, çorba, salata veya yoğurda ekleyerek tüketebilirsiniz.
Tuzdan kaynaklanan şiş nasıl giderilir?Tuzun aşırı kullanımı sonrasında vücutta şişlikler meydana gelebilir. Peki, bu durumda şişliklerden nasıl kurtulunur?
Kırmızı acı biber ömrü uzatıyorABD'de de yapılan bir araştırmaya göre kırmızı biberin ömür uzattığı bir kez daha ortaya çıktı...
Beyaz lahana mucizesiTadıyla hepimizi kendisine bağlayan beyaz lahananın faydalarını biliyor musunuz? Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilem İrkin Koçan beyaz lahana mucizesini anlattı...
Yatarak kilolarınıza veda edinUyurken metabolizmanın yavaşladığı gerçeğini asla değiştiremeyiz ancak uyumadan önce bir takım yöntemlerle kilolarınıza veda edebilirsiniz.
Çocukları için 66 kilo verdi4 çocuk annesi obez kadın, 1 yaşındaki kızı kolasından bir yudum alınca sağlıksız alışkanlıklarını çocuklarına geçirdiğini fark etti ve zayıflamaya karar verdi.
Çiğ domatesin faydaları nelerdir?Domatesin çiğ tüketildiği zaman nelere faydalı olduğunu biliyor musunuz?
Kışın vazgeçilmezi 'Atom Çayı' tarifiZonguldaklı aktarlar atom çayının kışın vazgeçilmezleri arasında yer aldığını söyledi.
Kışı bu sebzelerle geçirin!Havaların soğuk olması hastalıklara davetiye çıkarıyor. Yetersiz beslenme de bu hastalıkların yaşanmasını tetikliyor. Peki bundan hangi besinlelrle korunabiliriz.
Mutluluğu kilo almakta buldu8 yıl boyunca kilo almamak için kendisini neredeyse aç bırakan kadın, ne yaparsa yapsın mutlu olamıyordu. Kaygı ve panik atak ortaya çıkınca kendini öldürmeyi bile deneyen kadın mutluluğu kilo aldıktan sonra yakaladı.
Deniz tuzunun faydalarıDeniz tuzunun böbrekleriniz için ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz?
Kestane yerken dikkat!Kışın vazgeçilmezi kestane hakkında önemli açıklamalar yapan Beslenme ve Diyet Uzmanı Melike Şeyma Deniz, kestane yerken ölçüyü kaçırmanın tehlikesinden bahsetti!
Kilosunun sebebi teşhis edilemeyen hastalığıymış13 yaşından beri yaptığı hiçbir diyet işe yaramayan 30 yaşındaki kadın, kilolarının sebebinin bir türlü teşhis edilemeyen hastalığı olduğunu öğrendikten sonra 16 ayda 35 kilo vermeyi başardı.
Böbrek sağlığınız için neler yapmalısınız?Böbrek sağlığınızı korumak için neler yapmalısınız, neler yapmamalısınız?
2016 yılında en çok kilo veren ünlülerBazı ünlüler 2016 yılına verdiği kilolarla damga vurdu. Khloe Kardashian ve Drew Barrymore'un da içinde olduğu zayıflama rekortmeni ünlüler kilo verme sırlarını anlattı.
İnek sütündeki tehlike!Diyetisyen Zeynep Sağlam Eryılmaz, inek sütünün çocuklarda tehlikeli sağlık sorunlarına yol açabileceğini söyledi...
Yemek borusu için gerekli vitaminlerAğız ve mide arasındaki bağlantıyı sağlayan yemek borusu zarar gördüğünde hangi vitaminlere ihtiyaç duyulur?
Süt içerek göbek yağlarınıza veda edin!Sütün göbek yağlarını erittiğini biliyor muydunuz?