Sağlıklı Beslenme

17 saatlik oruç için önerilerDiyetisyen Emre Uzun, 17 saatlik oruç süresini en iyi şekilde atlatmamız için önerilerde bulunuyor. Ayrıca 12 ipucu ile de kilo almaya engel oluyor.
Zerdeçalın sağlığa faydalarıZerdeçalın sağlığa yararlarını biliyor musunuz? Zerdeçal nelere iyi gelir?
Oruç tutarken susuzluğu giderecek besinlerOruç tutan kişilerin en çok zorlandığı durumlardan birisi de susuzluktur. Sürekli susama hissini tüketeceğiniz bir takım besinlerle azaltabilmeniz mümkün. Sürekli susama hissini hangi besinlerle giderebileceğinizi bilmiyorsanız size vereceğimiz önerilere göz atabilirsiniz.
Oruçluyken tok tutan besinlerOruç tutarken uzun süre tok kalmamızı sağlayacak besinler neler?
Ramazan'da sağlıklı olmak için 8 önemli adımBeslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz Ramazan'ı sağlıklı geçirmenin altın kurallarını anlattı
Kırmızı lahana suyunun faydalarıKırmızı lahana suyu güçlü antioksidanlar ve çeşitli mineraller içerir. Kırmızı lahana suyunun vücudunuzda meydana gelebilecek rahatsızlıkları engellediğini ve sağlığınıza büyük faydalar sağladığını biliyor muydunuz? İşte kırmızı lahana suyunun vücudunuza sağladığı inanılmaz faydalar…
Çilek yemek için 7 nedenUzman Diyetisyen Olcay Barış, size çileği mevsiminde evinizden eksik etmemeniz için 7 neden sıraladı.
Obezitenin sebepleri neler?Çağımızın salgın hastalığı Obezitede, en önemli etken yaşam tarzı…
Tuz kilo verdiriyor!Uzmanlar üç beyazdan uzak durmamız gerektiğini sürekli hatırlatıyor ancak yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre tuz kilo vermeye yardımcı olabilir.
Obezite tedavisinde annelere düşen rolGünümüzde en büyük sağlık tehdidi olan obezite tedavisinde anneler kilit rol oynamakta...
Karpuz çekirdeği faydalarıSulu ve lezzetli olan karpuzun yanı sıra çekirdeklerinin de sağlığınıza olağanüstü faydalar sağladığını biliyor muydunuz?
Sigara isteğini azaltan ve nikotini vücuttan atan besinlerSigarayı bırakmakta güçlük çekiyorsanız ya da sigarayı bıraktıysanız ve nikotini hızlı bir şekilde vücudunuzdan atmak istiyorsanız birazdan vereceğimiz bilgileri muhakkak okumalısınız.
Halsizlik düşmanı 5 besinDr. Koray Akay, doğal besinlerden alınacak enerji ile yorgunlukla baş edilebileceğini belirtti ve halsizlik düşmanı 5 önemli besin hakkında bilgilerini paylaştı.
Kiloya göre içilmesi gereken su miktarıVücudumuzdaki organların sağlığını normal bir şekilde devam ettirebilmesi için suya ihtiyacı vardır. Ancak su içme miktarı herkeste aynı olmamalıdır. Vücut ağırlığına göre içilecek su miktarı da değişkenlik gösterir.
Semiz otunun faydaları nelerdir?Kalbi korumasından kanser hastalarına olan faydalarına kadar semizotunun sağlığımız açısından çeşitli mucizevî faydaları bulunmakta. Semizotunun diğer faydaları nelerdir, diye sormaya başladıysanız hemen cevaplayalım…
Dünyanın en seksi balık etli kadınlarıSağlıklı olduğunuz beden ölçüsü ideal beden ölçünüzdür. Güzel ve seksi bir kadın olmak için standart bir beden ölçüsüne sahip olmanız gerekmiyor. Dünyaca ünlü yıldızlar bunu kanıtlıyor.
Kan yapan mucize yiyeceklerKansızlık durumu kan hücrelerinizin yeterli miktarda ''kırmızı hücre'' taşımaması durumunda gerçekleşir. Bu durum ilerlediği zaman anemi hastalığını beraberinde getirebilir. Kansızlık probleminiz varsa size vereceğimiz besinlerle bu sorunu azaltabilirsiniz.
Anoreksiyayı yenen insanlarAnoreksiya psikolojik bir yeme bozukluğudur ve anoreksiyanın hayatınızın kontrolünü ele geçirmesi ölümcül olabilir. İşte anoreksiyanın hayatını kontrol etmesine izin vermeyip yeniden doğan insanlar:
Pirinç patlağında arsenik bulunduYapılan bir araştırmaya göre Pirinç patlağında tehlikeli seviyede arsenik bulundu…
Beyaz turp (Japon turpunun) faydalarıBeyaz turp yani diğer adıyla ‘’Japon turpu’’ diğer turpların aksine hem sapı hem de kökü yenilebilen bir sebzedir. Beyaz renkte, geniş yapraklı olan bu mucizevî sebzenin sağlığımız açısından çok yönlü faydaları bulunulmakta. İşte beyaz turp ‘’Japon turpunun’’ sağlığımıza olan faydaları…
Hastalıklara doğal zırh: Taze zerdeçalZerdeçal içerdiği kurkumin benzeri bileşikleri ile bilimsel araştırmalara konu olmuş ve hakkında 10,153 makale yazılmış sağlık için çok yararlı fonksiyonel gıdadır .
İştah kesen yiyeceklerİştahınız açıldıysa ve kilo vermek istediğiniz halde bir türlü iştahınıza engel olamıyorsanız birazdan vereceğimiz besinlerle iştahınızın kesilmesini sağlayabilirsiniz.
Oruç tutacaksanız kayısı suyu içinRamazan ayında rutin beslenme düzeninin değişmesiyle sıklıkla karşılaşılan sindirim bozukluklarından korunmak için uzmanlar, özellikle iftarda bir bardak kayısı suyu içilmesini öneriyor.
Çocuklarda obezite artıyorProf. Dr. Turan obezite oranına göre çocukların yüzde 20'sinde, obezite olduğunu söyledi...