Eskişehir

Yerel Haber
12 Mart 2018 - 16:12

Sahne Makyajını Eğlenerek Öğrendiler

IHA

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri programı öğrencileri, ’Sahne ve Objektif Makyajı’ dersi kapsamında öğrendikleri bilgileri uygulamaya koydu.
Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı Uygulama Laboratuvarı’nda gerçekleşen ders kapsamında öğrenciler, yaptıkları çeşitli renk ve desendeki makyajlarla öğrendikleri bilgileri uygulama fırsatı buldu. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri programı Öğr. Gör. Ebru Güzel Özenoğlu, ders hakkında "Bu ders sayesinde hem öğrencilerimizin edindikleri bilgileri, hayal dünyalarını da kullanarak pratiğe dökmelerini hem de kendilerine yeni bir iş alanı edinmelerini sağlıyoruz. Dolayısıyla öğrenciler herhangi bir konseptle sınırlandırılmadan kendi tasarladıkları makyajları, sanatçı ruhlarına nasıl hitap ediyorsa o şekilde düzenliyorlar. Ayrıca öğrencilerimiz televizyonda, tiyatroda ve sinemada uygulanan özel efekt makyajları, plastik makyajlar gibi sahne makyajlarını tecrübe etme fırsatı da buluyorlar" dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.