Sahneye paraşütle inen Hayko Cepkin, hibrit düşünebilen bir şov insanı

Bugüne kadar Hayko Cepkin'in birçok sahne şovuna şahit olduk. Boya fışkırtan mikrofondan 'Ölüyorum' adlı şarkısında kendi mezarını kazmasına, 2007 Rock'n Coke'un girişinde doğum anını canlandırmasından lazerle X-Men oluşuna kadar. Fakat işi hiç bu kadar zevkli hale getirmemişti. Hayko ekstrem sporlara olan merakını sahne şovuna katarak uzman olduğu iki alanı birleştirdi.

Sahneye paraşütle inen Hayko Cepkin, hibrit düşünebilen bir şov insanı

Festivalin damına kondu

Festivalin damına kondu

Hayko Cepkin'in ekstrem sporlara ilgisi onu tanıyan herkes tarafından biliniyor. Hatta bir dönem Extreme-G adıyla televizyon programı bile yapmış ve ünlü konuklarına heyecan dolu dakikalar yaşatmıştı.

Bu defa ise bu tutkusunu Zeytinli Rock Festivali'nde sahne şovu olarak kullandı. Bunu yapacağını aylar öncesinden açıklamış ve çalışmalara başlamıştı. Fakat canlı izleyen binlerce kişiyle birleşince ortaya en etkileyici sahne şovlarından biri çıkmış oldu.

Hibrit düşünmek derken?

Hibrit düşünmek derken?

Hibrit, iki farklı güç kaynağının bir arada bulunması anlamına gelir. Yani güçlerin birleşmesi diyebiliriz. Hibrit düşünce kavramı da birbirinden farklı olan iki etkili fikrin bir araya gelmesidir. Hayko Cepkin'in uzman olduğu iki konu olan sahne ve paraşütle atlamayı bir araya getirmeyi akıl etmesi, onu hibrit düşünebilen bir şov insanı yapıyor.

Peki Hayko ya ilgili olduğu diğer konuları da sahne şovuna dönüştürmeye başlarsa?

Beşiktaş aşkı sahne şovuna nasıl dönüşür?

Beşiktaş aşkı sahne şovuna nasıl dönüşür?

Hayko'nun ekstrem sporlar haricinde bir diğer özel tutkusu da Beşiktaş. 90'lı yıllarda İnönü tribünlerinde amigo ve davulculuk yapmışlığı bile var. Peki Hayko Cepkin'in yeni girişimi hem sahne şovu, hem paraşüt, hem de Beşiktaş'ı içeren üç adımlı bir hibrit düşünce olsa nasıl olur?

Beşiktaş'ın bu sene şampiyon olması durumunda kutlamalarda sahneye çıkacak olan Hayko, Vodafone Park'a Beşiktaş amblemli bir paraşütle inse Beşiktaşlılar neler hisseder acaba?

Hayko'nun hayvan sevgisi

Hayko'nun hayvan sevgisi

Hayko Cepkin'in bir diğer özel merakı da hayvanlar. Onu Twitter'da takip edenler yardıma muhtaç hayvanlar konusunda ne kadar hassas olduğunu biliyorlardır. Adalarda işkence edilen atlar konusunda da birçok paylaşım yaptı. Molatik'te de bu konuyu ele almıştık.

Büyükada'daki çözülemeyen fayton sorunu

Adalar'daki atlara özgürlük geldi

 

Hayko hem sahne şovu hem sosyal sorumluluk projesi olarak sahneye Adalar'da işkence edilen bir at olarak çıkabilir.

'Atın intikamı' konulu bu sahne şovunun sonunda at kılığındaki Hayko, kendisine işkence edenleri tepebilir, brutal vokalle kişneyip korkutabilir.

Hayko'nun sıra dışı sahne şovlarını merakla bekliyoruz!

turcel.orman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak