01.01.2018 01:30 | Son Güncelleme:
KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Salon’dan dolu dolu bir yeni yıl

İKSV Salon, yeni yılda aralarında Wild Beasts, José González ve King Krule’nin de aralarında olduğu isimleri ağırlayacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın konser ve etkinlik mekanı Salon, iddialı yeni yıl programından sahne alacak isimlerden bazılarını açıkladı. Salon, yeni yılda, İstanbul’a ilk defa konuk olacak en beklenen isimlerin yanı sıra, daha önce ilk defa Salon’da izlediğimiz en gözde isimleri de İstanbullu müzikseverlerle buluşturmaya devam edecek. 

Salon’un yeni yılda misafir edeceği ilk gruplardan biri 11 Ocak’ta izleyicileriyle buluşacak Wild Beasts. İngiliz indie synth pop grubu Wild Beasts, dağılma kararlarının ardından veda turneleri kapsamında Salon’da sahne alacak. 

18 Ocak ve 19 Ocak’ta Salon’da Arjantin kökenli İsveçli şarkıcı ve söz yazarı José González yer alacak. İlk albümü ‘Veneer’la dikkat çeken José González, The Knife, Massive Attack ve Joy Division’ın aralarında olduğu isimlerin parçalarına getirdiği yorumlarla da beğeni topladı. Hayran kitlesini sürekli genişleten José González, ocak ayında İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.

21 Şubat’ta Alman deneysel müziğin önemli isimlerinden piyanist Martin Kohlstedt, 2016’dan sonra bir kez daha Türkiye’de dinleyicilerinin karşısına çıkacak. Martin Kohlstedt, konserinde yeni albümü ‘Strom’dan şarkılar seslendirecek. 

Hip-hop’un yeni yıldızı

Salon’da şubat ayında dikkat çeken bir isim ise son albümüyle  hip-hop sahnesinde dikkat çeken King Krule. 7 ve 8 Şubat’ta Garanti Caz Yeşili kapsamında Salon’da sahne alacak King Krule, 2017’nin sonuna doğru yayımladığı yeni albümü ‘The OOZ’u müzik severlerle paylaştı. Müzisyen yeni albümünü çalacağı konserde İstanbul’da ilk kez sahne alacak. 
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0