Siyaset
23.08.2009 - 16:20 | Son Güncelleme: 23.08.2009-16:21

Salona alınmayan 4 MHP’li adaylıktan çekildi

Sitene Ekle

Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)

ESKİŞEHİR’in merkez Tepebaşı İlçe kongresinde delege olmadıkları gerekçesiyle salona alınmayan 4 başkan adayı, adaylıktan çekilince seçime tek aday girdi.

MHP Tepebaşı İlçe kongresi Şirintepe Mahallesi’ndeki Altın Saray Düğün Salonu’nda yapıldı. 1’inci olağan kongrede başkanlık için eski başkan Mustafa Koyuncu ile Osman Özgürlü, Recep Ezendemir, Naci Çelik ve Erdal Esir daha önce yaptıkları açıklamalarla aday olduklarını duyurdu.

Adaylardan Osman Özgürlü, Recep Ezendemir, Naci Çelik ve Erdal Esir kongrenin yapıldığı salona gittiklerinde delege olmadıkları gerekçesiyle içeriye alınmadıklarını söyledi. Osman Özgürlü, “Adayları ve onların listesindeki delege olmayan yönetim kurulu üyesi adaylarını içeriye almadılar. Bunlar tabandan korkuyor” dedi.

Kongrede 399 delegenin oy kullanacağını belirten Erdal Esir de, içeri alınmamalarına tepki olarak kendisiyle birlikte Recep Ezendemir, Naci Çelik ve Osman Özgürlü’nün adaylıktan çekildiklerini söyledi. Adaylıktan çekilen 4 aday yaptıkları ortak açıklamada şunları kaydetti: “Başkan adayları ve üyeler her nedense seçim salonuna alınmadı. Bunu sorduğumuz zaman hemen üzerimize Emniyet kuvvetlerini gönderdiler. Partimize yakışmayacak şekilde olay çıkacakmış hareketini uyandırarak Emniyet güçlerini olduğundan fazla seçim bölgesine çağırmışlar. Bizler 5 bin şehidimizin emaneti olan bu yüce davamıza bırakın olay çıkartmayı, leke sürdürmeyi bile asla kabul etmeyecek bir düsturla yetişmiş insanlarız. İşte bu durumdan dolayı yapılacak olan Tepebaşı ilçe başkanlığı seçimlerine katılmadığımızı ve adaylıktan çekildiğimizi tüm dava arkadaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.” MHP Tepebaşı İlçe Başkanlığı kongresinde seçimlere eski başkan Mustafa Koyuncu’nun hazırladığı tek listeyle gidildiği belirtildi. MHP İl teşkilatı yetkilileri kongrenin yapıldığı salona delegelerin dışında kimsenin alınmadığını söyledi.


Her 6 dk da 1 hırsızlık yaşanıyor. Önlem Alın!


Etiketler:
Bilgi YarışmasıSüper Baba adlı dizide Elif adlı karakteri canlandıran oyuncu kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX