Siyaset
20.11.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 20.11.2011-2:30

Saltanat tuğralı araba ödünçmüş

Abdülhamit’in torunu Abdülhamit Osmanoğlu’nun Dolmabahçe Sarayı’ndaki Abdülmecit sempozyumuna geldiği tuğralı otomobili arkadaşından aldığı ortaya çıktı

Sitene Ekle

GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul

Sultan Abdülhamit’in 4. kuşak torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun, Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen “Vefatının 150. yıldönümünde Sultan Abdülmecid ve Dönemi” uluslararası sempozyumuna geldiği Chrysler marka otomobilin, ödünç olduğu ortaya çıktı.
Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun ağabeyi Orhan Osmanoğlu, “Arkadaşımız Osmanlı’yı bizden daha fazla sever. Onun ısrarı ile kardeşim bu araçla gitti.” dedi.
Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen önceki gün düzenlenen “Vefatının 150. yıldönümünde Sultan Abdülmecid ve Dönemi” uluslararası sempozyumuna, Sultan Abdülhamit’in 4. kuşak torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ile Sultan Abdülmecid’in 5. kuşaktan torunu Osman Selahattin Osmanoğlu da katılmıştı. Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu toplantıya önünde tuğra bulunan 34 NKS 36 plakalı Chrysler marka bir otomobille gelmişti.


Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun ağabeyi Orhan Osmanoğlu, aracın kardeşinin bir arkadaşına ait olduğunu söyleyerek, “Arkadaşımız Osmanlı’yı bizden daha fazla sever. Onun ısrarı ile kardeşim bu araçla gitti. Önündeki Osmanlı tuğrasının çok dikkat çekeceğini kardeşime söylemiştim” dedi.

Deniz motoruyla döndüm
Toplantıya katılanlardan Osman Selahattin Osmanoğlu ise, bu otomobille hiç ilgisinin olmadığını belirterek, “Araç benim değil. Ben Dolmabahçe’ye taksi ile geldim. Üsküdar’daki evime de deniz motoru ile döndüm. Kabataş-Üsküdar motoruna bindim. Osmanlı arması benim de dikkatimi çekti ve kuzenim Şehzade Abdülhamit Kayıhan’a neden taktığını da sordum” dedi.
Osman Osmanoğlu, “Oraya çağrılmaktan memnun oldum. Ailemiz Dolmabahçe Sarayı’nda yaşadı. Benim için Dolmabahçe’de olmak çok özel” diye konuştu.


Etiketler: Chrysler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Argoda 'yok' anlamına gelen sözcük hangisidir?

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX