Samsun

Yerel Haber
17 Kasım 2015 - 16:20

SAMSUN’DA KOBİ’LER İÇİN AB FONLARI VE HORİZON SEMİNERİ

IHA

Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri çerçevesinde Samsun TSO AB Bilgi Merkezi tarafından, “KOBİ’ler için AB Finansal Destekleri ve Horizon 2020 Semineri” düzenlenecek.
2009 yılında Avrupa Komisyonu tarafından başlatılan Avrupa KOBİ haftası çerçevesinde KOBİ’ler için 37 ülkede eşzamanlı olarak düzenlenen etkinliklerden bir tanesi Samsun’da gerçekleştirilecek. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, mevcut girişimcileri faydalanabilecekleri destekler konusunda bilgilendirmeye ve daha çok insanı kendi işini kurmaya teşvik etmeye yardımcı olması amaçlanan etkinliğin, Samsun TSO AB Bilgi Merkezi tarafından 19 Kasım 2015 Perşembe günü Serra Otel’de gerçekleşeceğini söyledi. Başkan Murzioğlu, KOBİ ve Kümelenme Uzmanı John Murray’in katılımıyla yapılacak olan seminerde, KOBİ’lere yönelik Avrupa Birliği Destekleri ve Horizon 2020 programının ele alınacağını belirtti.
GİRİŞİMCİLERE YOL GÖSTERECEK
Seminerin tüm Samsunlu işadamlarına ve ilgililere açık olduğunu ifade eden Başkan Murzioğlu, “AB Türkiye Delegasyonu, AB’nin KOBİ’lerle ilgili politikalarına dikkat çekmek ve Türkiye’de girişimciliği desteklemek üzere 16-20 Kasım KOBİ haftasında bir dizi etkinlik düzenliyor. 20 ilde düzenlenen etkinlikler ile Delegasyon’un AB Bilgi Merkezleri girişimcilere yol gösterecek. Etkinliklerde KOSGEB üyeleri, AB Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü yetkilileri ile akademisyenler ve gazetecilerin yanı sıra konularında uzman konuşmacılar da yer alıyor. Odamız AB Bilgi Merkezi tarafından organize edilen etkinliğimizin tüm kesimlere faydalı olacağı inancındayım” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.