Samsung, Galaxy S9 ile birlikte yeni Dex istasyonunu da tanıtabilir

03.01.2018'de eklendi03.01.2018-13:08 'de güncellendi
Samsung’un Galaxy S9 ile birlikte DeX Station'ın ikinci nesil sürümü DeX Pad'i de kullanıcılara sunacağı iddia ediliyor. DeX Pad'de şirketin orijinal kablosuz şarj cihazı gibi stand değil bir yuva olacak.

Şubat ayında gerçekleşecek MWC 2018 etkinliğinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S9 ve S9+ modellerine ek onun yanında gelecek aksesuarlar hakkında da sızıntılar gelmeye devam ediyor.  Samsung’un Galaxy S9 ile birlikte DeX Station'ın ikinci nesil sürümü DeX Pad'i de kullanıcalara sunacağı iddia ediliyor. 

DeX Pad, şu an DeX Station modelinde olduğu gibi fare ve klavye taşımanıza olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. DeX Pad’in mevcut DeX Station’ın aksine dokunmatik özelliklere sahip olması bekleniyor. Aksesuarın aynı zamanda kablosuz şarj istasyonu olarak da kullanılabileceği söyleniyor. Bunun yanında DeX Pad’in monitöre kablolu mu yoksa yoksa kablosuz mu bağlanacağı henüz belli değil. 3.5 mm ses jakının eklenip eklenmediği merak edilenler arasında yer alıyor. DeX Pad’in yurt dışı fiyatının 150 doların altında olacağı ifade ediliyor. 

Samsung'un Galaxy S9 serisi ve DeX Pad istasyonunu şubat ayında Barselona’da gerçekleştirilecek MWC 2018'te tanıtması bekleniyor.