Samsun

Yerel Haber
04 Ekim 2014 - 16:58

SAMSUNUM-2 GEMİSİ İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

IHA

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak Ayvacık ilçesinde bulunan Suat Uğurlu Baraj Gölü’nde faaliyete başlayan Samsunum-2 isimli gemi ilk seferini gerçekleştirdi.
Samsun’un Ayvacık ilçesinde bulunan Suat Uğurlu Baraj Gölü’nde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan Samsunum-2 isimli gemi ilk seferini gerçekleştirdi. Ayvacık ilçesine yatırım yapacak olan Suudi yatırımcı Hassan Ashoor ile Özbekistan ve Nijerya’dan gelen turistler, geminin ilk test seferinde doğanın eşsiz manzarasına ve gemiye hayran kaldılar. Gezi sonrasında açıklama yapan Suudi yatırımcı işadamı Hassan Ashoor, ilçenin 2 ya da 3 yıl içerisinde turizm alanında ciddi atılımlar gerçekleştireceğini söyleyerek, “Arap turistler yatırımlar sonrasında Ayvacık ilçesine adeta akın edecek. Ancak turistlerin zaman geçirmesi ve eğlenmesi için faaliyetler hiç yok. Bu gemi güzel bir başlangıç olmuş. Devamında ATV ve su bisikleti turları, binicilik tesisi ve kaliteli restoranların şimdiden planlanması gerekiyor. Gemiyi ilçeye kazandıran Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum" dedi.
Samsunum-2 gemisi Kurban Bayramı süresince baraj gölünde ücretsiz gezi turları düzenleyecek.

SamsunYerel Seçim Sonuçları

Samsun Hava Durumu

13°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.