Magazin
13.06.2013 - 15:20 | Son Güncelleme: 13.06.2013-15:21

Sanatçı Mustafa Sandal suçlu bulundu

Sanatçı Mustafa Sandal, İsviçre'de vereceği konseri 2 gün öncesinden iptal ettiği ve organizatörü zarara uğrattığı gerekçesiyle 52 bin 842 lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

Sitene Ekle


 İstanbul 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, davacı organizatör Ekber Gence'nin avukatı Figen Türkkal ile davalı Mustafa Sandal'ın avukatı Merve Fidan katıldı.Duruşmada konuşan davacı avukatı Türkkal, toplanan delillere göre talep ettikleri gibi bir karar verilmesini istedi.

Davalı Sandal'ın avukatı ise, "Biz davanın reddini istiyoruz. Dosyadaki avukat İhsan Tellioğlu'nun beyanlarına katılmıyoruz. Menejer Hakan Şentürk'ün aylık raporun ve dosyadaki diğer yazılara cevaplar karşısında davanın reddini istiyoruz" dedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme, toplanan deliller ve mali müşavir uzman hukukçu bilirkişilerden alınan raporların kapsamına göre, davanın 52 bin 842 lira üzerinden kabul edilmesine hükmederek, bu miktarın dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte, davalı Mustafa Sandal'dan alınıp davacıya ödenmesine karar verdi.

52 bin 842 liradan fazlasına ilişkin taleplerin reddedildiği karara, Sandal 15 gün içinde itiraz edebilecek.

Şarkıcı Mustafa Sandal, 2008'de Türkiye-Portekiz maçı öncesinde İsviçre'de vereceği konseri, 2 gün kala iptal etmiş ve konserin organizatörü Ekber Gence de, zarara uğratıldığı gerekçesiyle, Sandal'a ödenen 20 bin dolar konser ücreti, satılan biletlerin paraları, vize ücreti ve afiş paralarının karşılığı olarak toplam67 bin TL tazminat talepli dava açmıştı.

Dava açılan Sandal ise, avukatı aracılığıyla mahkemeye yolladığı yanıt dilekçesinde,"davacı tarafın vize işlem ve masraflarıyla konser bedelini önceden yatırmayarak sorumluluklarını yerine getirmediği, bu nedenle İsviçre'ye gitmediği" ifadeleriyle kendisini savunarak, davanın reddini istemişti.

Mahkemenin görevlendirdiği bilirkişilerce hazırlanan raporda, Sandal'ın tazminat ödemesi gerektiği yönünde görüş bildirilmişti.

 

Etiketler: mustafa sandal, konser, ceza,
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi Yarışması"Yaylı çalgıların en küçüğü ve soprano ses veren müzik aleti hangisidir?"
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara

Astroloji
©Copyright 2016 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.