14.03.2019 01:30 | Son Güncelleme:
Gülden Çoktan / İstanbul

‘Sanayi için iş birliği yapacağız’

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, ülkenin ekonomik kalkınmasında sanayinin önemine değinirken, yönetimi süresinde sanayicilerle sürekli görüş alışverişi içerisinde olacaklarını söyledi.

İmamoğlu, dün İstanbul Sanayi Odası (İSO) yöneticileriyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Taksim Odakule’deki İSO binasında yaklaşık bir saat süren toplantının ardından İmamoğlu ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, kameraların karşısına geçti. İlk konuşmayı yapan İmamoğlu, İSO’yu ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle konuştu: 

“İSO, bünyesinde, Türkiye sanayisinin üçte birini bulunduran ihracatın, ithalatın en büyük payını gerçekleştiren kurumların olduğu güçlü bir organizasyon. İstanbul’un nasıl bir geleceğe hazırlandığını, İstanbul’un nasıl bir yol yürümesi gerektiği hususunda, sanayinin İstanbul’daki geleceği, işbirliğini nasıl yapmalıyız, istihdam koşullarını nasıl yapmalıyız, sanayicinin yol haritasını nasıl kolaylaştırmalıyız, üretenin kıymetli olduğu İstanbul nasıl var edilmeli ve tümüyle bu ortak masanın ortak aklın nasıl bir organizasyonla nitelikli şekilde, yönetime geldiğimiz takdirde nasıl gerçekleştireceğimiz hususundaki projelerimizi, öngörülerimizi paylaştık. Yönetim anlayışımızda İstanbul’un bütün hafızasından faydalanmak var. Sürdürülebilir ve süreç içerisinde sürekli bir arada olacağımız bir sistemden bahsediyorum. Bu yönüyle çok değerli, verimli bir buluşma oldu.” 

Bahçıvan ise İmamoğlu ile  ve sanayinin mevcut durumu ve geleceğe dönük projeleri konusunda istişarede bulunduklarını belirterek “Kendilerine çıkmış oldukları bu yolculukta başarılar diliyorum” dedi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0