Ege

20.05.2017 - 05:46 | Son Güncelleme: 20.05.2017-5:48

Sanayi işçilerine 2 bin ev müjdesi

Yunusemre Belediyesi ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin (MOSB) işbirliğinde TOKİ tarafından 5 bin kişilik kent kurulacak. Yaklaşık 758 milyon liralık projede yapılacak olan 5 bin konuttan 2 bin tanesii, MOSB’da çalışan işçiler için ayrıldı

Sitene Ekle

MANİSA DHA 

Manisa Vali Yardımcısı Hüseyin Karameşe, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, bölgedeki sanayiciler kurdele kesti. 

Manisa’nın Yunusemre Belediyesi ve MOSB işbirliğinde, TOKİ’nin tarafından 5 bin kişilik Gürle ve OSB Kent kurulacak. Yaklaşık 758 milyon liralık konut projesinde yapılacak olan 5 bin konuttan 2 bini, MOSB’da çalışan işçilere ayrıldı; böylece sanayide çalışan işçinin de konut sorunu çözülecek.  

Örnek bir proje

Çalışmalarla ilgili sunum yapan Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, MOSB ile yapılan protokol kapsamında, Gürle Toplu
Konut Alanı’nda, OSB Kent kurulması için protokol imzalandığını söyledi, “1 milyon 406 bin 723 metrekare alan, Toplu Konut Alanı ilan edildi. 1 yıl içinde plan yapımı tamamlanarak konut yapımına başlayacağız” dedi. 

MOSB’de 50 bin çalışan olduğunu dile getiren Başkan Türek, “Bu projeyi çok önemsiyoruz. 5 yıl içinde 10 bin konut daha olmasını hedefliyoruz. Bu proje örnek bir proje olacaktır, büyük destek veriyoruz. Bu bir modeldir, planlı olarak yapılmış ilktir” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ise, MOSB’un da elini taşın altına koyduğunu belirtti, “Manisa’daki işçinin konut sorununu çözeceğiz. Dar gelirli asgari ücretli insanlarımız daha iyi barınma şartlarına kavuşacak” ifadesini kullandı. 

‘Kalbimiz kan ağlıyor’

MOSB Başkanı Sait Türek, “Kullanılan arazi, tarım arazisi değil. Zorunluluktan dolayı bir miktar iyi yerler gidiyorsa, kalbimiz kan ağlıyor. Bunun için 52 hektarlık orman alanı kurduk” dedi. 


Kutup bölgesinde yaşayanlara ne ad verilir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX