Afyonkarahisar

Yerel Haber
13 Mart 2018 - 11:03

Sandıklı'dan Kısa Kısa

AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı ilçesinde, Dünya Sosyal Hizmet Günü düzenlendi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından okulun toplantı salonunda Dünya Sosyal Hizmet Günü düzenlendi.

Programda konuşan Belediye Başkanı Mustafa Çöl, "Tabi ki sosyal hizmetler dediğimizde toplumun bir çok kesimine hitap eden, toplumun önemli kesimini kapsayan bir kavram. Biz de yerel yönetimler olarak, Sandıklı Belediyesi olarak geldiğimiz günde açtığımız ilk kurum Sosyal Hizmetler Merkezi oldu. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Bunda en çok etken yaşlı, engelli, kadınlarımıza hizmetler Afyonkarahisar'a gidip gelmeler oldu. Bu anlamda il müdürüm ve yetkililere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Programa, Kaymakam Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bayram Turgut, Sandıklı Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Koray Gürpınar daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.


- Sandıklı Belediyesinden "Sankart" projesi

Sandıklı ilçesinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için "Sankart" hataya geçiriliyor.

Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ilçede ihtiyaç sahibi aileler kendi tercih ettikleri gıda maddelerini alabilmelerini sağlamak amacıyla başlatılan uygulama, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Vakıfbank Sandıklı İlçe Şube Müdürü Necati Yeşilırmak'ın attığı imzalar ile resmiyet kazandı.

Sandıklı Belediyesi makam odasında yapılan imza töreninin ardından konuşan Başkan Çöl, Sandıklı'da yardım konusunda yeni bir çığır açtıklarını söyledi.

"Vatandaşlardan bizlere ihtiyaçlarının farklılıklar gösterdiğine dair istekler geldi." diyen Çöl, şöyle konuştu:

"Bizler de bu istekler doğrultusunda kurmuş olduğumuz komisyon ile vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarını kendilerinin seçmesine karar verdik. 'Sankart' projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gıda ihtiyaçlarını istedikleri marketten alabilecek ve kendilerine verecek olduğumuz ön ödemeli kartlar ile bu alışverişlerini ücretsiz olarak gerçekleştireceklerdir. Bu uygulama ile vatandaşlarımız ihtiyaçlarını kendileri karşılayacak, evlerinin gıda ihtiyacı neyse onları marketten gönül rahatlığı ile alabileceklerdir. Her ay Sankart'ın içerisindeki bakiye otomatik olarak güncellenecek böylece gece gündüz cumartesi, pazar kavramı olmaksızın belediyeye gelmeden gıda ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu bağlamda seçim beyannamemizde verdiğimiz sözlerden bir tanesini daha hayat geçirmenin mutluluğu içerisindeyim. Bölgemizde bu uygulamayı gerçekleştiren tek belediye olmanın da haklı gururunu yaşamaktayız."

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.