Afyonkarahisar

Yerel Haber
13 Nisan 2015 - 10:15

SANDIKLI MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ ENGELLİ ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

IHA

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü öğrencileri, ilçedeki Özçınar Özel Eğitim Uygulama Merkezine ziyaret ettiler.
Yüksekokul Sekreteri Ahmet Ayhan ve Öğretim Görevlisi Yunus Yılan nezaretinde gerçekleşen ziyarette Yüksekokul öğrencilerinden bazıları palyaço kıyafeti giyerek engelli öğrencileri eğelendirdi. Ziyarette engelli öğrencilerle çeşitli oyunlar oynayan üniversiteli gençler, engelli çocukların unutamayacakları bir gün geçirmelerini sağladı. Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Ayhan ise şunları söyledi:
“Öğrencilerimizin organizasyonu ile Özçınar Özel Eğitim Uygulama Merkezindeki engelli öğrencileri bir günde olsa eğlendirmek ve onları daha yakından anlamak için ziyaret gerçekleştirdik. Engelli bireyler toplumumuzun bir parçası olduğunu biliyoruz. Bu özel eğitim merkezinde de öğrencilerin topluma kazandırılması ve ilgili alanlarına yönelik toplumda iş imkanı sağlaması için büyük gayret ve çaba sarf ediliyor. Çeşitli engel gruplarının eğitim gördüğü okulda sıcak karşılamalarından dolayı okul müdürü, okul yönetimi ve öğrencilere teşekkür ederiz.”

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.