Gündem
04.11.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 04.11.2012-2:30

Sandy’nin izleri silinmiyor

ABD’nin en az 95 kişinin öldüğü Sandy kasırgasının sona ermesinin ardından dört gün geçmesine rağmen felaketin yıkıcı etkileri devam ediyor

Sitene Ekle

DIŞ HABERLER

 Kasırga, ülkenin doğu ve orta kesimlerindeki 15 eyalette geçen pazartesiden bu yana hayatın normal akışını durdurdu. Felaketten 46 can kaybı ve maddi zararlarla en ağır hasarı gören New York’ta yaklaşık 6 milyon hanenin elektrik mahrumiyeti büyük oranda sona erdi. New York’ta bugün düzenlenecek olan 40 yıllık geleneksel büyük koşu maratonu ise, halkın baskısıyla iptal edildi.
Kasırgadan zarar gören birçok eyalette ise, benzin krizi yaşandığı ortaya çıktı. Birçok akaryakıt istasyonu benzini olmasına rağmen elektrik olmadığı için ne araçlara yükleme yapabiliyor ne de ödeme alabiliyor. Özellikle New Jersey ve Virginia eyaletlerinde 10 saate varan uzun kuyruklar oluşuyor. 
Birçok New Yorklu felaketzede yalnızca belli semtlerin zor durumda gösterildiğini, bu yüzden hiç yardım görmediklerini söyleyerek isyan etti.  New York’un 12 bin canlıya evsahipliği yapan dev akvaryumundaki yaşam, su basan binadaki elektrik kesintisiyle tehdit altına girdi. Pazartesi gününe kadar sistemin onarılmazsa canlıların tahliye edilmesi gerektiğini söylüyor.


Etiketler: haber, haberler, ABD
Bilgi YarışmasıVerilen isimlerden hangisinin Halter sporuyla ilgisi yoktur?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi, "İmdat" çağrısı anlamına gelen bir ifadedir ?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX