Şanlıurfa’nın yöresel yemekleri

Şanlıurfa, yöresel yemek kültürü açısından oldukça zengin bir ilimizdir. İşte sizin için hazırladığımız Şanlıurfa'nın yöresel yemek tarifleri…

Şanlıurfa’nın yöresel yemekleri
İlkbahar-Yaz sezonunun olmazsa olmazı: Trençkotlarİlkbahar-Yaz sezonunun kilit parçası trençkotlar. Koton, en moda trençkot modelleriyle tarz bir sezon vadediyor.
Makyajda ışık ve gölgelendirme teknikleriMakyajda ışık ve gölgelendirme tekniklerini kullanarak öne çıkarmak istediğiniz alanları vurgulayabilir, sorunlu bölgeleri ise gizleyebilirsiniz.
Helikopter ebeveyn misiniz?Helikopter ebeveyn ne demek? Helikopter ebeveynliğin çocuklar açısından sonuçları nelerdir? Aile Danışmanı Şeyma Abay helikopter ebeveynlik ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Magnezyum Eksikliğinin 5 Ana BelirtisiVücudumuzda 300’den fazla enzime etki eden;kaslara, hücrelere ve sinirlere fayda sağlayan bir mineral olan magnezyum için vücudun temel yapı taşlarından birisi desek yanlış olmaz. Bu temel yapı taşının eksik olması durumunda ise vücut çeşitli sinyallerle kendini ele veriyor. Magnezyum eksikliğinin 5 ana belirtisi için yazımızı okuyabilir, magnezyum takviyesine ihtiyaç duyup duymadığınızı kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.
Haşhaşlı kek tarifiHaşhaşlı kek tarifi çayınızı ya da kahvenizi yudumlarken ağzınızı tatlandıracak nefis bir lezzet. Besleyici değeri yüksek olan haşhaşlı kek, lezzetli olduğu kadar doyurucu da bir tat. Haşhaşlı kek tarifi ve haşhaşlı kek nasıl yapılır bilmiyorsanız haşhaşlı kek tarifi yazımızın devamını okuyabilirsiniz…
Karaciğer yağlanması diyetiKaraciğer yağlanması diyeti adından da anlaşılacağı gibi karaciğerde yağ birikmesi sonucunda gerek görülen bir diyet çeşididir. Karaciğerin yağlanması belli başlı nedenlerden ortaya çıkabilir. Bu haberimizde karaciğer yağlanması nasıl azaltılır, karaciğer yağlanması nedenleri nelerdir, karaciğer yağlanması olanlar neler yemelidir gibi birçok sorunun cevabını vereceğiz. İşte karaciğer yağlanması diyeti örneği ve karaciğer yağlanması diyetine dair her şey…
Çağın sorunu orgazmNe yazık ki günümüzde birçok kadının hayatları boyunca bir kez bile tecrübe etmediği orgazm çağımızın dev sorunlarından biri. Peki, orgazm nedir? Orgazmın tiplemeleri nelerdir? Kadınlar neden orgazm olamaz?
Kapının dışından başlayan dekorasyon: Kusursuz girişler!Evimize ziyarete gelen konuklarımızın yaşam alanlarımızı beğenmesi ve evimizde rahat etmesi, daha ilk adımdan, ilk görüşten başlıyor. Girişi davetkâr olmayan bir evin diğer yaşam alanları ne kadar görkemli ve şık olursa olsun yine de ilk izlenimde verdiği itici hissiyat içeride de ister istemez devam eder.
Müzik ve mizah yeniden bir aradaGeçtiğimiz yıl Ankara ve İstanbul'da kapalı gişe konseri yapan Salut Salon kızları Ankara ve Mersin'i büyülemeye geliyor.
1/10
 Yöresel yemekleri açısından çok fazla çeşitlilik gösteren illerimizden birisi de Şanlıurfa’dır. Şanlıurfa’nın yöresel yemekleri besin değerleri açısından da oldukça zengindir.
 
 Çorbalarından, Bürüşük çorbası, Kaburga suyu çorbası ve Mahlûta çorbası… Et yemeklerinden, Tas kebabı, Kapama ve Yoğurtlu et kavurması. Tatlılarından, kadayıf ve demir tatlısı bunlardan bazılarıdır…
 
Şanlıurfa yemek yapma becerisinin yanı sıra misafir perverliğiyle de oldukça ünlüdür. Şanlıurfalıların misafir sevme özelliğinin,  hiçbir öğünde misafirsiz yemeğe oturmayan Hz. İbrahim (AS)’ den geldiği söylenmektedir. 

Şık ve eğlenceli