Denizli

Yerel Haber
04 Ekim 2017 - 16:20

Sarayköy Belediyesi'nden 7'Den 70'E Müzik Kursu

IHA

Sarayköy Belediyesi, Gençlik Merkezi’nde başlatacağı keman, gitar, ut ve saz kursuna 7’den 70’e herkes başvurabilecek
Sarayköy Belediyesi, ilçedeki sanat ve kültürün artması için projeleri kapsamında açtığı kursun yaş aralığını 7 ila 70 olarak açıkladı. Hayata geçen projelerde sadece gençleri değil, ilçedeki diğer yaş gruplarının da yararlanmasını isteyen Sarayköy Belediyesi, bu proje ile ilçeye müzikle sosyal hayata katkı sağlamayı hedefliyor.
Her yaş kesiminden kişilerin başvurabileceği kursta, profesyonel eğitmenler ders verecek.
İlçenin Gençlik Merkezi’nde eğitimlerin gerçekleşeceğini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Bu kursumuzda biraz sıradanlaşmanın dışarısına çıktık. İlçemizdeki genç kardeşlerimizin yanında diğer hemşehrilerimizin de bu kurslardan yararlanması gerektiğini düşündük. O yüzden yaş sınırımız yok. 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizi bu kurslarımıza bekliyoruz Saz, ut, keman ve gitar kursumuzdan yararlanan tüm kursiyerlerimize şan ve diksiyon kursu da verilecek. Ardından başarılı kursiyerlerimiz belediyemiz için önemli bir proje olacak olan Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği 8-13 yaş grubu çocuk korosunda ve 14 yaş üstü büyük korosunda yer alacaklar. Biz her projemizin başlangıcında büyük heyecan içerisinde oluyoruz. Bu da bizi çok heyecanlandıran kurslarımız içerisinde. Kayıt tarihinin 16 Ekim’de son bulacağı ve ücretsiz olan bu kursumuzda hemşehrilerimizi görmek bizleri mutlu edecektir” diye konuştu.

Etiketler: Denizli Haberleri
DenizliYerel Seçim Sonuçları

Denizli Hava Durumu

20°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.