Kastamonu

Yerel Haber
27 Mart 2015 - 10:32

SARIMSAK FESTİVALİ, SANATÇI ANKETİ BAŞLADI

IHA

Taşköprü Belediyesi’nin bu yıl 13-16 Ağustos tarihlerinde 29.’sunu düzenleyeceği Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ne katılacak sanatçıları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda halka yönelik yapılacak anket ile belirlenecek.
Her vatandaşın http://anket.taskopru.bel.tr internet adresi üzerinden kendi görmek istediği sanatçıyı yazarak oy kullanabileceği ankette, ayrıca festival hakkında öneri kısmı da yer alıyor. 26 Mart Perşembe günü start alan anket, 10 Nisan akşamına kadar devam edecek.
Anket ile ilgili olarak açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, geçtiğimiz yıllarda başlattıkları sanatçı anketi uygulamasında bu yıl da her vatandaşın kendi istediği sanatçıları belirterek oy kullanabileceğini ve görüşlerini belirtebileceğini ve bu yılda birkaç yıldır olduğu gibi festivale gelecek sanatçıların bu anket kıstas alınarak belirleneceğini ifade etti.
Arslan, ayrıca 13-16 Ağustos tarihlerinde 29.’sunu düzenleyecekleri Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ne ve Pompeiopolis Gıda, Tarım, Hayvancılık Fuarı’na tüm Kastamonuluları davet etti.
Sarımsak Festivali, geçtiğimiz yıl Soma’da yaşanan maden faciasından dolayı iptal edilmiş yerine aynı tarihlerde Kültür Sanat Etkinlikleri ve Tarım Fuarı tertip edilmişti. Özellikle bu yılda birbirinden ünlü sanatçıların yer alması beklenen Sarımsak Festivali’nde bünyesinde bulunan Pompeiopolis Gıda, Tarım, Hayvancılık Fuarı’nın da firmaların yoğun katılımıyla gerçekleşmesi bekleniyor.

KastamonuYerel Seçim Sonuçları

Kastamonu Hava Durumu

5°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.